Domů » Bleskovky » UFS karty od Samsungu mají postupně vytlačit microSD: Korejci vymysleli hybridní slot

UFS karty od Samsungu mají postupně vytlačit microSD: Korejci vymysleli hybridní slot

Samsung minulý týden představil paměťovou kartu formátu UFS, která má nabídnout vysokou kapacitu a rychlosti srovnatelné s počítačovými SSD disky (více informací). Karta má fyzické rozměry srovnatelné s běžnými microSD kartami, kvůli jinému rozložení kontaktů však nejsou oba formáty vzájemně kompatibilní.

s.aolcdn

Samsung však zřejmě bude chtít svůj nový formát karet prosadit, a proto vymyslel hybridní šuplík, který pojme oba typy karet. Korejský výrobce již údajně spolupracuje s ostatními výrobci, aby urychlil integraci toto řešení do nové generace zařízení. Prvním by mohl být například tabletofon Samsung Galaxy Note 7, který si má svoji premiéru odbýt začátkem příštího měsíce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Ak to bude mať fakt 530 MB/s, tak fajn.

 2. A380 (neregistrovaný)

  To, že zavede nový standard, si Samsung o Badě myslel také, a jak to dopadlo, všichni víme.

  • petras (neregistrovaný)

   Bada od Samsungu určitě nebyl pokus o zavedení nějakého standartu,ale pokus o vyvinutí vlastního OS,který by nebyl závislý na Googlu. Svůj účel to splnilo. A srovnáváte nesrovnatelné. O OS se musíte starat neustálými udpaty. U paměťovky je to jen o tom ten standart prosadit do masové výroby a jste za vodou.

 3. ZiChi (neregistrovaný)

  ufs není Samsung záležitos! Je jen první, kdo vyrobil karty dle nového standardu.

  UFS cards[edit]
  March 30, 2016, JEDEC published version 1.0 of the UFS Card Extension Standard.[11]

  On July 7, 2016, Samsung introduced the first UFS cards in 32, 64, 128, and 256 GB storage capacities.[12][13] The cards are based on the UFS 1.0 Card Extension Standard. The 256GB version will offer sequential read performance up to 530 MB/s and sequential write performance up to 170 MB/s and random performance of 40,000 read IOPS and 35,000 write IOPS.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).