Domů » Bleskovky » Samsung představil nástupce microSD: Jeho UFS paměťovka je rychlá jako SSD

Samsung představil nástupce microSD: Jeho UFS paměťovka je rychlá jako SSD

Jedna z největších novinek letošních smartphonů Samsung Galaxy S7 je návrat slotu na paměťovou kartu. Argument, že toto médium zpomaluje chod systému, neboť nedosahuje tak vysokých přenosových rychlostí, se vytratil, neboť na této veličině výrobci zapracovali. Nelení ani samotný Samsung, který právě představil vůbec první UFS (Universal Flash Storage) „paměťovku“ na světě.

UFS_03

Novinka od Samsungu disponuje kapacitou až 256 GB a zvládne sekvenční čtení rychlostí až 530 MB/s; těchto rychlostí přitom dosahují běžně dostupné SSD jednotky, zatímco nejrychlejší microSD karty (např. od SanDisku) zvládnou pouze pětinu. Bleskurychlé je i sekvenční zapisování, a to až rychlostí 170 MB/s.

s.aolcdn

Zdá se, že nové karty jsou ideálním řešením pro zařízení schopná zaznamenávat video ve vysokém rozlišení, ovšem je zde jeden háček – karty UFS a microSD nejsou vzájemně kompatibilní, takže si těchto rychlostí ve svém současném smartphonu neužijete. Velikost obou karet je však podobná, a tak je možné, že se v budoucnu objeví telefony s hybridními šuplíky a podporou obou standardů. Prvním by mohl být například očekávaný Samsung Galaxy Note 7.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments