Domů » Bleskovky » Udělej si sám: Pixel 3 s průhlednými zády vypadá vážně fantasticky (video)

Udělej si sám: Pixel 3 s průhlednými zády vypadá vážně fantasticky (video)

Někteří výrobci smartphonů v minulosti oživili vzhled svých zařízení tím, že na záda umístili průhledný panel, který dal nahlédnout na některé vnitřní komponenty. Svoji atraktivitu se tímto krokem snažil zvednout i smartphone Xiaomi Mi 8 Explorer, u něj však bylo zjištěno, že viditelná část základové desky ve skutečnosti není reálná.

Pixel 3 s průhlednými zády vypadá skvěle

Jak již v minulosti několikrát dokázal youtuber JerryRigEverything, u některých telefonů si můžete vyrobit průhledná záda sami. Nejnověji si takto otestoval Google Pixel 3 a výsledek je skutečně ohromující.

Totally Clear Pixel 3! - Transparent Edition!!

Pixel 3 má skleněná záda, která jsou ve spodní části doplněná o zmatňující (a ne příliš odolný) povrch. Barvu zařízení ale určuje vrstva nanesená na vnitřní straně skla, a tu lze s trochou šikovnosti odstranit. Nejprve je zapotřebí separovat zadní sklo od zbytku přístroje, k čemuž poslouží horkovzdušná pistole a několik nožů, které odstraní lepidlo. Odpojením čtečky otisků prstů pak dojde k osamostatnění zad, vrstvu barvy z nich lze odstranit škrábáním. Gorilla Glass 5 ustojí kontakt s materiály o tvrdosti 6 podle Mohse, takže obyčejná žiletka by zádům neměla ublížit.

Hardwarové parametry Google Pixel 3
Systém: Android 9.0
Rozměry: 145,6 x 68,2 x 7,9 mm, Hmotnost: 148 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 845, octa-core, 4x 2,5 GHz + 4x 1,6 GHz
RAM: 4 GB, Interní paměť: 64/128 GB, Pam. karta:
Displej: OLED, 5,5", Full HD+, 1080 × 2160 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 8 + 8 Mpx, klasická (75°) a širokoúhlá (97°) f/1.8 + f/2.2, Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: 2915 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Připravte se na ztrátu voděodolnosti

Po důkladném odstranění vrstvy pak stačí záda zevnitř vyleštit, doplnit o odpojené komponenty a s pomocí oboustranné pásky nalepit zpět na své místo. Pochopitelně telefon tím ztratí jakoukoliv voděodolnost, ale výsledek skutečně stojí za to.

Pokud byste se do podobného projektu pustili, mějte na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz ani autor článku neručí za případné škody, které mohou na vašem zařízení vzniknout.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments