Sledujte nás na YouTube

Ubuntu Dual Boot: Přepínejte mezi Androidem a mobilním Ubuntu

Nakolik mobilní verze Ubuntu vypadá slibně, pro každodenní použití se v současné fázi vývoje nehodí. Možnost mít na svém smartphonu ROM s Ubuntu i Androidem již existuje, avšak nový oficiální Dual Boot od společnosti Canonical stojící za operačním systémem Ubuntu vám umožní mezi dvěma systémy přepínat rychle a jednoduše pomocí speciální aplikace. Samo o sobě to tedy zní vskutku jednoduše, bohužel zprovoznit ji již zdaleka tak snadné není.

 

Canonical předem upozorňuje, že se jedná o záležitost pouze pro pokročilé uživatele a vývojáře, jelikož pro nastavení budete potřebovat stolní počítač s Ubuntu a především schopnost pracovat s příkazovým řádkem. Canocial dále upozorňuje, že Dual Boot nefunguje úplně bezchybně a je dobré zálohovat si veškerá data pro případ, že by se něco nepodařilo. Aplikace byla testována na Nexusu 4, podle vývojářů by však měla fungovat i na dalších zařízeních řady Nexus.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

3 komentáře

  1. ap (neregistrovaný)

    Kde by bol linux bez prikazoveho riadku

  2. Michal (neregistrovaný)

    Kto by to čakal, že ľudia za týmto “Ubuntu riešením” lámať nohy a ruky nebudú…

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *