Domů » Bleskovky » Ubuntu Dual Boot: Přepínejte mezi Androidem a mobilním Ubuntu

Ubuntu Dual Boot: Přepínejte mezi Androidem a mobilním Ubuntu

Nakolik mobilní verze Ubuntu vypadá slibně, pro každodenní použití se v současné fázi vývoje nehodí. Možnost mít na svém smartphonu ROM s Ubuntu i Androidem již existuje, avšak nový oficiální Dual Boot od společnosti Canonical stojící za operačním systémem Ubuntu vám umožní mezi dvěma systémy přepínat rychle a jednoduše pomocí speciální aplikace. Samo o sobě to tedy zní vskutku jednoduše, bohužel zprovoznit ji již zdaleka tak snadné není.

 

Canonical předem upozorňuje, že se jedná o záležitost pouze pro pokročilé uživatele a vývojáře, jelikož pro nastavení budete potřebovat stolní počítač s Ubuntu a především schopnost pracovat s příkazovým řádkem. Canocial dále upozorňuje, že Dual Boot nefunguje úplně bezchybně a je dobré zálohovat si veškerá data pro případ, že by se něco nepodařilo. Aplikace byla testována na Nexusu 4, podle vývojářů by však měla fungovat i na dalších zařízeních řady Nexus.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

3 komentářů

 1. ap (neregistrovaný)

  Kde by bol linux bez prikazoveho riadku

  • Kazeasch (neregistrovaný)

   Na počítačích více než 1 % uživatelů? :-D

 2. Michal (neregistrovaný)

  Kto by to čakal, že ľudia za týmto „Ubuntu riešením“ lámať nohy a ruky nebudú…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).