Domů » Bleskovky » Uber zlevňuje, cena za službu UberPOP klesla o 15 procent

Uber zlevňuje, cena za službu UberPOP klesla o 15 procent

Přepravní služba UberPOP se v Praze se dočkala dalšího snížení cen. Od včerejšího dne ceny klesají o 15 % a uberPOP se podle zástupců společnosti stává nejlevnějším způsobem, jak se s autem na objednávku pohybovat po Praze. Celosvětovou vizí Uberu je zpřístupnit individuální dopravu každému a Praha není výjimkou. Uber si od snížení cen slibuje, že přiláká ještě více lidí, kteří jinak využívají pro dopravu v Praze osobní auto. Lidé se díky Uberu také dostanou tam, kam po nedávné změně jízdních řádů metro, autobusy či tramvaje v daný okamžik nepojedou.

Podle výzkumu společnosti TNS Aisa je pro 82 % Pražanů vysoká cena smluvní osobní přepravy hlavní překážkou k tomu, aby ji využívali častěji. „Věříme, že snížení cen naší klíčové služby uberPOP o 15 % bude pro Pražany dalším důvodem pro to vyzkoušet naši aplikaci. Těm, kdo využívají osobní automobil pro dojíždění do práce či za zábavou, nabízí Uber alternativu, která jim ušetří peníze, nervy i čas strávený hledáním parkovacího místa. A to zejména nyní, kdy došlo k rozšíření parkovacích zón,“ vysvětluje Barbora Polachová, marketingová manažerka Uber Praha, a dodává: „Tímto krokem se uberPop stává nejdostupnější smluvní osobní přepravou v Praze. Je to také zároveň nejnižší cena služby uberPop od vstupu na trh v roce 2014.“

Uber

Snížení cen služby uberPOP však přináší výhody nejenom cestujícím, ale také partnerským řidičům. Většina, konkrétně 82 %, partnerských řidičů Uberu má stálé zaměstnání či podniká a jízdami si ve svém volném čase pouze přivydělává.

Nový ceník

uberPOP Staré ceny Nové ceny
(od 30. srpna 2016)
Základní taxa 27 Kč 25 Kč
Cena za kilometr jízdy 11 Kč 9,90 Kč
Cena za minutu jízdy 4 Kč 3 Kč
Minimální jízdné 50 Kč 55 Kč
Storno poplatek 50 Kč 50 Kč – beze změny

Pozn.: Výsledná cena jízdy se skládá ze základní taxy + ceny za kilometr jízdy + ceny za minutu jízdy 

Porovnání cen s vybranými poskytovateli individuální osobní přepravy v Praze

Cesta uberPOP
– staré ceny
uberPOP
– nové ceny
Modrý anděl**
Běžná sazba
Liftago**
Hlavní nádraží – Pražský hrad 116 Kč 99 Kč 161 Kč 200 Kč
Dejvická – Letiště Praha 231 Kč 196 Kč 285 Kč 340 Kč
Nové Butovice – Letiště Praha 253 Kč 215 Kč 360 Kč 395 Kč
Florenc – Háje 259 Kč 220 Kč 310 Kč 365 Kč

** Ceny jsou odhadem bez započtení slev a promonabídek

Uber kromě snížení cen stále uživatelům aplikace nabízí odměny za doporučení nových cestujících. Každý uživatel platformy může předat novému cestujícímu svůj unikátní zvací kód. Ten po jeho zadání do aplikace získá 200 Kč na svoji první jízdu. Jakmile nový cestující absolvuje svou první jízdu, obdrží ten, kdo doporučil, částku 200 Kč.

‎Uber
‎Uber
Cena: zdarma

Uber v Praze

Počet řidičů se zvyšuje ruku v ruce s růstem počtu cestujících i uskutečněných jízd. Měsíčně vyjádří zájem o spolupráci a přivýdělek s Uberem až několik stovek lidí. Více řidičů zároveň umožňuje Uberu zásadně zvyšovat dostupnost vozů pro cestující – ať už z hlediska snižování dojezdového času, či  geograficky (např. dostupnost v okrajovějších částech Prahy). Průměrný dojezdový čas je momentálně pod 4 minuty. V srpnu 2014, kdy Uber v Praze začínal, byl průměrný čas 10 až 12 minut.

V současnosti má Uber v Praze několik set aktivních partnerských řidičů a několik desítek tisíc aktivních cestujících. Vždy to závisí na sezóně nebo konkrétním měsíci, ale přibližně 70 % uživatelů platformy jsou Češi a okolo 30 % cizinci. Uživatelé ze zahraničí přijíždějí z více než 60 různých zemí.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

7 komentářů

 1. Matkal (neregistrovaný)

  To už je na tom Windows tak špatně, že vám ani nestojí za připojení odkazu ke stažení?

  • Petr (neregistrovaný)

   Ano je. Smir se s tim.

   • lerion (neregistrovaný)

    Jenze pak to opravdu vypada, ze na Windows nejsou ani zakladni aplikace. A pritom jsou.

   • Martin P. (neregistrovaný)

    lerion (neregistrovaný) 31.8.2016 v 10:18:…. Co je podle vás základní aplikace?

   • Petr (neregistrovaný)

    Dnes uz to stejne jedno, proste tato mrtva platforma vypadla mimo zorne pole zajmu.

 2. Martin P. (neregistrovaný)

  Ono to nebude jen cenou… …ale to zase skončí flamawarem protže málo kdo se dokáže oprostit od zatemnění mysli hejtem na téma taxy a stím spojené vyhánění čertu ďáblem či vytloukání klinu klínem.

 3. lerion (neregistrovaný)

  „Snížení cen služby uberPOP však přináší výhody nejenom cestujícím, ale také partnerským řidičům.“

  Co to je za blbost? Samotne snizeni cen jim prece naopak prinese nevyhodu. Nebo Uber jim bude platit stejne a jen si snizi marzi?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).