TOPlist

U HTC Trinity lze aktivovat GPS přijímač!

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-U HTC Trinity (P3600), je možné flashnutím speciální ROM aktivovat GPS přijímač, který se výrobce z neznámých důvodů rozhodl standardně ponechat skrytý. Informace o této skutečnosti se nedávno objevila na Xda-developers a okamžitě se kolem ní rozpoutala bouřlivá diskuze. Důvodem byl únik testovací ROM pro Dopoda D8310 (brand), která GPS přijímač skutečně aktivuje.

Pro nahrání Dopod verze ROM je potřeba provést CID Unlock zařízení, který není bohužel dostupný zdarma. Pak už jen stačí naflashovat speciální ROM. Za zmínku určitě stojí, že 12-ti kanálový GPS chipsetu pro HTC Trinity pochází od Qualcommu. Přítomnost přijímače v tomto modelu potvrdila také evropská pobočka HTC, která zatím žádnou ROM, která by GPS aktivovala, nechystá:
…The P3300's GPS chip is the Sirf Star III with 20 channels, however TomTom only
supports 12. The P3600's (Trinity) Chip is a Qualcomm and this one has 12 channels.We do not have any information on when the Rom update will be avaialable for the P3600…
(vyjmuto z diskuze na Xda-developers)

Testovací ROM a spousty užitečných informací ohledně GPS a Trinity naleznete v této diskuzi.

-

- -

Aktualizováno: Společnost HTC vydala oficiální GPS-enable ROM pro HTC P3600 (Trinity), více informací zde.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku