Domů » Články » U HTC Trinity lze aktivovat GPS přijímač!

U HTC Trinity lze aktivovat GPS přijímač!

-U HTC Trinity (P3600), je možné flashnutím speciální ROM aktivovat GPS přijímač, který se výrobce z neznámých důvodů rozhodl standardně ponechat skrytý. Informace o této skutečnosti se nedávno objevila na Xda-developers a okamžitě se kolem ní rozpoutala bouřlivá diskuze. Důvodem byl únik testovací ROM pro Dopoda D8310 (brand), která GPS přijímač skutečně aktivuje.

Pro nahrání Dopod verze ROM je potřeba provést CID Unlock zařízení, který není bohužel dostupný zdarma. Pak už jen stačí naflashovat speciální ROM. Za zmínku určitě stojí, že 12-ti kanálový GPS chipsetu pro HTC Trinity pochází od Qualcommu. Přítomnost přijímače v tomto modelu potvrdila také evropská pobočka HTC, která zatím žádnou ROM, která by GPS aktivovala, nechystá:
…The P3300's GPS chip is the Sirf Star III with 20 channels, however TomTom only
supports 12. The P3600's (Trinity) Chip is a Qualcomm and this one has 12 channels.We do not have any information on when the Rom update will be avaialable for the P3600…
(vyjmuto z diskuze na Xda-developers)

Testovací ROM a spousty užitečných informací ohledně GPS a Trinity naleznete v této diskuzi.

-

- -

Aktualizováno: Společnost HTC vydala oficiální GPS-enable ROM pro HTC P3600 (Trinity), více informací zde.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

  1. Tak tomu říkám konečně pořádnej soft update!!!

  2. Skoda ze sa to nevedelo skor….. chcel som kupit… ops:

  3. jen menší dotaz .. zkoušel to někdo na O2 verzi ala XDA Orbit .. který momentálně nabízí býv. Eurotel???? docela by mi to zajímalo?

  4. XDA Orbit nabizi O2 u nas v CR? nebo jsem to spatne pochopil…?

  5. Nenabízí, v ČR je možné oficiálně zakoupit pouze model přímo od HTC (tedy P3600).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).