Domů » Bleskovky » Tým okolo CyanogenModu vyřešil spor a konečně získal .com doménu

Tým okolo CyanogenModu vyřešil spor a konečně získal .com doménu

CyanogenMod se od svého založení před 3 roky ušel obrovský kus cesty a jeho uživatelská komunita se značně rozšířila, stejně jako počet zařízení, na kterých je tato oblíbená ROM dostupná. Jedná se o nekomerční projekt poháněný čistě skrze ochotu vývojářů a dotacemi uživatelů. Bohužel se vždy najde někdo, kdo se chce obohatit na cizí účet a v tomto případě se jednalo o majitele domény CyanogenMod.com.

Doménu byla zakoupena a následně věnována samotnému projektu, avšak nedávno vyšlo najevo, že majitel se vydával za zakladatele Stevea Kondika a snažil se na CM vydělávat formou reklamy. Reálnému týmu se podobné jednání příliš nezamlouvalo a požádali jej, aby jim doménu předal. Prvotně majitel požadoval částku 10 000 USD, nakonec od svých požadavků odstoupil a doménu týmu přenechal. Mezi tím bylo ovšem vše přesunuto na CyanogenMod.org a tak to také zůstane. Původní .com doména bude pouze přesměrovávat na novou.

Zdroj

Jiří Hanč

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).