Domů » Bleskovky » Tyhle smartphony od Samsungu dostanou nejnovější One UI 2.1

Tyhle smartphony od Samsungu dostanou nejnovější One UI 2.1

Společnost Samsung má v současné době ve svém portfoliu pouze čtyři smartphony, na nichž běží Android 10 a uživatelské prostředí One UI 2.1. Konkrétně jde o modely Galaxy S20, S20+, S20 Ultra a ohebný Z Flip. Počet zařízení s One UI 2.1 se však v budoucnu rozšíří, na jihokorejském webu to potvrdil komunitní moderátor Samsungu.

Samsung Galaxy Note 10 10
Samsung Galaxy Note 10 (autor fotografie: Petr Uhlíř)

Dojde i na Galaxy S9 a Note 9

O jaké telefony se jedná? Podle očekávání se dočkají loňské vlajkové lodě, tedy řady Galaxy S10 a Note 10. Nebudou však jediné, vylepšené uživatelské prostředí by totiž mělo dorazit také na modelové řady Galaxy S9 a Note 9.

Datum vydání zůstává i nadále neznámé, na řadu však pravděpodobně jako první přijdou loňské telefony. Android 10 a UI 2.0 se totiž na modelech Galaxy S9 a Note 9 objevily relativně nedávno.

Na všechny funkce se nedostane

Některé funkce se přitom na starších modelech vůbec neobjeví, což se týká například možnosti přepnout obnovovací frekvenci do 120Hz režimu. Cestu do starších telefonů by si naopak měly najít třeba dodatečné možnosti pro Screen Zoom či funkce Quick Share.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

3 komentáře

  1. Podle mého jediného správného názoru je OneUI nejpovedenější nadstavba ze všech pastelek na trhu. Na OneUI 2.1 se moc, moc, moc těším. Můžete to rozporovat ale nic více nemůžete, protože jsem už napsal jedinou možnou fundovanou odpověď. Takže zadupejte nožičkama a dobrou noc. 😄

  2. One UI je opravdu uzasna nadstavba a jak vzdy Samsung patril mezi ty, kteri meli nejhorsi a nejproblemovejsi nadstavbu, s One UI se vse otocilo a sve dilo dotahnul k dokonalosti. Jine nadstavby se nechytaji a cisty Android pusobi neohrabane a funkcne osekany. Nedejboze vzit do ruky konkurenci, napr. iOS, je to jak drzet chytrejsi kalkulacku.
    HW Samsung tez posunul na nedostiznou uroven, takze doufejme, ze to vydrzi na hodne let.😊

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).