TOPlist

Twitter vrátil zpět modrou fajfku. Dostaly ji i účty lidí, kteří jsou po smrti

aplikace twitter na telefonu položeném na krabici
  • Modré odznáčky na Twitteru dostávají nečekaně svůj původní význam
  • Twitter je vrátil účtům s minimálně jedním milionem sledujících

Zase ty odznáčky! Modré piktogramy s bílou fajfkou na Twitteru původně označovaly ověřené účty, Elon Musk se však rozhodl jejich význam změnit na označování předplatitelů Twitter Blue. Nějakou chvíli měly odznáčky oba významy, v minulém týdnu však Twitter původní fajfky odstranil. Nyní je však překvapivě vrací zpět.

Elon Musk se zřejmě zalekl množství odstraněných piktogramů, a proto nečekaně zavedl nové pravidlo – modrý odznáček zůstane těm účtům, které mají minimálně 1 milion sledujících. Nyní se tak opět nacházíme v situaci, kdy má tento prvek více významů:

  • Uživatel si předplácí Twitter Blue
  • Uživatel patří do okruhu oblíbenců Elona Muska (který za něj platí Twitter Blue)
  • Uživatel má víc než 1 milion sledujících

Ať účet spadá do kterékoliv skupiny, kliknutím na modrý odznáček se dozvíte, že je ověřen, protože je přihlášen k odběru Twitter Blue a došlo u něj k ověření telefonního čísla. Přitom to vůbec nemusí být pravda.

Zavedením posledního pravidla navíc došlo k nepříjemné situaci, kdy se ověření dočkaly i účty, jejichž majitelé již nejsou mezi živými – mezi nimi například bývalý japonský premiér Shinzo Abe, který byl zavražděn v minulém roce, nebo bývalý venezuelský prezident Hugo Chávez, který zemřel v roce 2013.

https://twitter.com/mattbpete/status/1650216737328037894

Jak dlouho si myslíte, že současné využívání modrých odznáčků vydrží? Dáváme Elonovi Muskovi týden, maximálně dva.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku