Domů » Bleskovky » Twitter chystá novou funkci pro mobilní aplikaci. Usnadní prohlížení uživatelských profilů

Twitter chystá novou funkci pro mobilní aplikaci. Usnadní prohlížení uživatelských profilů

Seznam požadovaných funkcí ze strany uživatelů Twitteru neustále roste. Lidé si přejí upravitelné tweety, více funkcí proti zneužívání, přehlednější vlákna konverzací a podobně. Vývojáři Twitteru se však naopak zaměřují na drobná (mnohdy však velmi užitečná) vylepšení, která byste na zmíněných seznamech hledali marně. A jedno takové vylepší je právě teď ve fázi testování.

Konec opouštění hlavní časové osy

O co se vlastně jedná? Twitter v současné době zkouší novou funkci, která umožní zobrazit uživatelský profil ve chvíli, kdy klepnete na dané uživatelské jméno na hlavní časové ose v mobilní aplikaci. Možná se vám zdá, že se nejedná o žádnou převratnou novinku. Zkušenější uživatelé Twitteru však vědí, že pouhé uživatelské jméno o majiteli daného učtu mnohdy příliš neprozradí.

Pokud se chcete v rámci mobilní aplikace dozvědět více informací o daném profilu, musíte jej nechat plně načíst, což vás často vytrhne z prohlížení časové osy. Nová funkce se bude chovat podobně, jako když na počítači najedete kurzorem myši na něčí uživatelské jméno. Vývojáři doufají, že „vyskakování“ profilů usnadní a zpříjemní procházení hlavní časové osy. Funkce se zatím testuje pouze na zařízeních s operačním systémem iOS, dočkat by se však měli také uživatelé Androidu.

Twitter
Cena: zdarma
‎Twitter
‎Twitter
Cena: zdarma+

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).