Trumpova sociální síť diskriminuje Android. A navíc je plná chyb

donald trump jumpstory

Bývalý americký prezident Donald Trump na sebe upozornil celou řadou věcí, přičemž většina z nich nebyla zrovna lichotivá. Některé se dokonce netýkaly ani jeho politických názorů, třeba když mu velké sociální sítě začaly blokovat či jinak omezovat účty v souvislosti s nepokoji v Kapitolu z 6. ledna 2021. Nejpřísnější ve svém počínání byl Twitter, který Trumpův účet rovnou zablokoval, ale ani na ostatních sociálních sítích jako Facebook, YouTube, Snapchat či Twitch neměl 45. prezident Spojených států na růžích ustláno.

Truth Social app launches with m
Spuštění sociální sítě Truth Social provází celá řada problémů

V reakci na „omezování svobody“ představil Donald Trump svou vlastní sociální síť s názvem Truth Social. Ta od konce loňského roku běžela v beta verzi pro úzký okruh uživatelů, nicméně dnes, symbolicky na Den prezidentů, byla oficiálně spuštěna pouze pro uživatele operačního systému iOS (odkaz na americký App Store, v českém ji nenajdete).

Hladkého a bezproblémového spuštění se každopádně nová sociální síť nedočkala. Celá řada uživatelů hlásí objevující se chybovou hlášku, která jim znemožňuje zadat datum narození, e-mail či telefonní číslo, aby mohli dokončit registraci.

truth social
Screenshoty aplikace Truth Social pro iOS

Některým se sice podařilo zaregistrovat, ale byli „kvůli enormnímu zájmu“ přemístěni na čekací listinu. Aktuálně nefungují ani oficiální webové stránky služby.

I když Truth Social ustojí porodní bolesti, nemá vyhráno

Trumpova sociální síť plánuje vylepšení, jako jsou soukromé zprávy či verifikační proces pro nové uživatele. Otázkou ovšem zůstává, zda aplikace Truth Social bude dlouhodobě dostupná skrze oficiální obchody. V minulosti na svou kontroverzi doplatila sociální síť Parler, kterou poté, co skrze ni někteří uživatelé vyhrožovali smrtí vybraným politikům, ze svých obchodů stáhl postupně Apple, Google i Amazon.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku