Domů » Bleskovky » Tak trochu zbytečný telefon: Alcatel s mobilními Windows míří do prodeje

Tak trochu zbytečný telefon: Alcatel s mobilními Windows míří do prodeje

Alcatel se na německém trhu rozhodl k odvážnému kroku – prvního července zde uvede do prodeje smartphone Alcatel Idol 4 Pro s operačním systémem Windows 10 Mobile. Někdo by jej mohl považovat za náhradu za „mrtvé“ Lumie, nicméně v době, kdy je budoucnost téhle platformy hodně nejasná, je to skutečně velmi netradiční krok. Microsoft údajně chystá další restart této platformy, nicméně v očích zákazníků už dávno ztratil důvěru a koupit si takový telefon tak dnes můžeme označit za šílenství.

Specifikace smartphonu nejsou nijak špatné, Idol 4 pro nabídne 5,5palcový AMOLED displej s Full HD rozlišením, 4 GB RAM a 64GB vnitřní úložiště s možností dalšího rozšíření paměťovou kartou. Hlavní fotoaparát je postaven na 21Mpx senzoru Sony IMX230, kamerka pro selfie je 8Mpx a nabízí široký 84° úhel záběru. Akumulátor v 6,9mm tenkém telefonu má kapacitu 3 000 mAh a díky funkci Quick Charge je jeho nabíjení bleskurychlé, navíc nechybí USB-C konektor.

alcatel-idol4-pro_front

Výkon dodává čip Snapdragon 820, takže telefon podporuje funkci Continuum, kromě toho bude prodáván v krabičce, kterou tvoří brýle pro virtuální realitu. A cena? Na německém trhu by se telefon měl prodávat za nesmyslných 599 euro, což je v přepočtu 15 800 Kč.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
74 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments