Toužíte si zahrát hry z PS Vita na Androidu? Nový emulátor vám přání splní

černá verze konzole PlayStation VIta
  • Fanoušci handheldu PlayStation Vita se mohou radovat z emulátoru pro Android
  • Minimální hardwarové nároky jsou velmi příznivé
  • Nástroj není k dispozici na Google Play, je potřeba jej stáhnout z Discordu

Není tomu tak dávno, kdy mezi hráči byly populární přenosné konzole, takzvané handheldy. Ostatně Nintendo se svým modelem DS udělalo díru do světa, stejně jako v případě předchůdce jménem Game Boy. Své želízko v ohni mělo také Sony, ať už v podobě PlayStation Portable, tak později konzole s názvem Vita. Ta nicméně neobstála v tvrdé konkurenci chytrých telefonů – na rozdíl od Nintenda Switch, které perfektně kombinuje hraní v pohodlí domova a na cestách.

Až doposud byli majitelé PS Vita odkázáni na životnost své konzole. Tomu je však nyní konec – pokud nedáte na oblíbené tituly z handheldu od Sony dopustit, můžete si je díky emulátoru Vita3K zahrát také na chytrých telefonech a tabletech s operačním systémem Android. Nástroj bohužel alespoň prozatím nenajdete na Google Play, ale je potřeba si stáhnout APK soubor z Discordu.Sony PlayStation 3 unsplashNepřehlédněte

Sony uzavírá svůj digitální obchod. Na těchto konzolích si brzo nic nekoupíte

Pokud jde o minimální požadavky, vývojáři úspěšně otestovali funkčnost na zařízení s čipsetem Unisoc Tiger T618 s grafikou Mali-G52 MP2 a 3 GB RAM. Z toho lze usoudit, že schůdná je většina moderních chytrých zařízení s Androidem. Plánujete si zahrát své oblíbené tituly z Vity také na Androidu? Dejte nám vědět do komentářů, které to budou.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku