Domů » Bleskovky » Totální úlet: vývojář spustil na malém displeji MacBooku Pro hru Doom (video)

Totální úlet: vývojář spustil na malém displeji MacBooku Pro hru Doom (video)

Cupertinský gigant před měsícem představil nové MacBooky Pro, které prošly celou řadou inovací (více informací). Největší pozornost však upoutal konfigurovatelný OLED displej, který nahrazuje vrchní řadu funkčních kláves. Tento malý skleněný proužek však dokáže nevídané věci – tak třeba na něm můžete hrát legendární hru Doom.

Vývojář Adam Bell, který za tímto šíleným pokusem stojí, dokázal na displeji s rozlišením 2 160 x 60 pixelů spustit klasiku z roku 1993. Jak jsme vás dříve informovali, Touch Bar je ve své podstatě jednoduchý počítač, který běží na upravené verzi watchOS.

Doom on the MacBook Pro Touch Bar

V minulosti s podobnou ztřeštěností přišel například Dave Benett, který zprovoznil Counter-Strike ve verzi 1.6 na chytrých hodinkách LG G Watch s operačním systémem Android Wear. Ačkoliv nemají tyto pokusy žádnou užitnou hodnotu a hraní her na takto malých displejích je absolutně nepohodlné, vývojáři se snaží jednoduše demonstrovat, že nic není nemožné.

Chcete si zahrát Counter-Strike na hodinkách s Android Wear? Žádný problém!

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

9 komentářů

 1. Tak to ani můj 21:9 monitor proti tomuhle není ultra wide:)

 2. No vida, a pak že je to k ničemu…

 3. „Tento malý skleněný proužek však dokáže nevídané věci – tak třeba na něm můžete hrát legendární hru Doom.“

  Hrát ? Asi těžko. Spustit ano.

  • Hele to je dost individuální:) Co takhle občas vidíš za „herní doupata“…., např. u tak úžasné hry jako je Elite je jasné, že monitor dělá zážitek, pohlcení vesmírem. Ale hrát se to dá i na 14“ notebooku metr před sebou (před ním HOTAS). Za mě nepředstavitelné, přesto pro někoho uspokojující:)

 4. což o to spustil – dobrej bude, až to dohraje :)

  • Chlape, zažil jsi dobu 286tek? Tam když jsi chtěl solidní fps u „doomovek“ jsi mohl zmenšit zobrazovací plochu na pár cm2 (zvláště u takového 14″ CRT) a… taky jsi dohrál, ne že ne:)

   • Zažil, ale asi jsem měl vytuňenou :) … Na touchbaru by ale zase mohl vidět 360 stupňů okolo sebe :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).