TOPlist

Toshiba představí na 3GSM několik WM zařízení

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Už zítra začíná v Barceloně konference 3GSM, na které bude představena spousta zajímavých novinek a zařízení. Pozadu nechce zůstat ani Toshiba, která se chystá na trh s Windows Mobile vstoupit hned s několika modely; zatím víme o dvou.

Velice zajímavě vypadá PocketPC Toshiba G900, které jako jedno z prvních zařízení nabídne operační systém Windows Mobile 6.0, o zobrazování se postará dotykový displej s netradičním rozlišením 800x400px (W-VGA), jehož úhlopříčka bude rovné tři palce. Nechybí mu ani podpora UMTS sítí, díky čemuž na těle přístroje nalezneme hned dvě kamery (přední VGA kamerka a hlavní 2Mpx). Bezdrátové technologie zastupuje Wi-Fi 802.11b/g a Bluetooth 2.0. Trochu smutně působí pouhých 64MB RAM. Vnitřní paměť bude možné rozšířit pomocí miniSD paměťových karet. Velice zajímavě působí integrovaný bezpečnostní senzor, který umí rozpoznávat otisky prstů, a také podpora funkce USB Host. Pro pohodlné psaní je připravena výsuvná QWERTY klávesnice.

-

Toshiba nezapomíná ani na smartphone platformu, kde se chystá zaútočit s modelem RG4-E01. I zde bychom se měli setkat s Windows Mobile 6.0 (Standard), chybět nebude podpora UMTS/HSDPA, 2Mpx fotoaparát, Wi-Fi nebo Bluetooth. Numerická klávesnice bude standardně schovaná, a v případě potřeby ji bude samozřejmě možné vysunout (slider). Další informace se dozvíte po zahájení 3GSM.

- -

Zdroje: MSmobiles, the::unwired

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku