Domů » Bleskovky » Top modely Huawei a Honor prý dostanou Android Q hned po Pixelech

Top modely Huawei a Honor prý dostanou Android Q hned po Pixelech

V tomto týdnu byla uvolněna třetí beta Androidu Q, finální verze patrně vyjde někdy na konci letošního léta. Výrobci telefonů pak rozjedou každoroční souboj o to, kdo nejrychleji připraví aktualizaci svých stávajících telefonů. Dá se předpokládat, že jako první bude tradičně Google se svými Pixely, kdo pak bude následovat?

android q 1

Telefony Huawei dostanou Android Q hned po Pixelech

O druhé místo ve frontě se přihlásila společnost Huawei, když na čínské síti Weibo zveřejnila příslib aktualizování vlajkových modelů bezprostředně po updatu Pixelů. Huawei má v plánu vydat Android Q (zahalený do nové verze nadstavby EMUI) pro řady smartphonů Mate 20 a P30, k tomu má být aktualizována ještě dvojice telefonů dceřině značky Honor – View 20 a Magic 2.

huawei 2

Jsme zvědaví, zda dokáže Huawei dostát svému závazku a zda bude vypuštění Androidu Q na výše uvedené modely skutečně tak rychlé. Na Huawei Mate 20 Pro lze nového zeleného robota testovat už nyní, jak si na něj nainstalovat beta verzi, se dozvíte v našem souhrnném článku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Tohle se mi líbí – “ zahalený do nové verze nadstavby EMUI „.

    • Ano EMUI stejne tak MIUI a další, meni android tak ze vůbec netusis co tam bezi za verzi, dokud se nepodivas do nastaveni/info
      Nadstavby vyrobcu byvaji uzitecne třeba u samsungu TouchWiz, experience nebo jak se ty nove jmenuji, totez huawei,asus,xiaoi ale nekdy to vyrobci prehani…zlaty stred jsou xperie a motoroly a ještě nejake

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).