Toki Tori: Forest Falls

Toki Tori je skvělá logická hra (přečíst recenzi), která je však plná nástrah a míst, kde se dá zaseknout. Připravil jsem proto pro vás podrobný návod na tuto hru. V prvním díle se podíváme na Hard levely v části Forest Falls.

Hard level 1
Eggs:4
Seskočíme vlevo, sebereme 1.vejce, slezem po žebříku a z místa (obr.1) se teleportujeme nahoru, kde sebereme další vejce. Odtud se teleportujeme nahoru, projdeme kmenem stromu a na konci položíme most, přejdeme na plošinu a z kraje žebříku opět položíme most (obr.2). Seskočíme dolů, vpravo po žebříku nahoru, sebereme třetí vejce a dole vejce poslední.

Obrazek 1Obrazek 2

 

Hard level 2
Eggs:9

Vylezeme nahoru po malém, vpravo o velkém žebříku, prolezeme kmenem ,skočíme dolů a sebereme 1.vejce. Skočíme doprava pro druhé vejce. Vrátíme se nahoru, projdeme kmenem, ale tentokrát skočíme doleva a znovu (sebereme 3.a 4.vejce). A z mezery (obr.1) se teleportujeme dolů, vlevo je další vejce (obr.1). Nyní počkáme na vhodnou chvíli a přes ježka použijeme teleport, jinak se totiž odtud není možno dostat. Znovu nahoru, projdeme kmenem a na jejím konci za sebe položíme oba mosty (obr.2), sebereme šesté vejce, seskáčeme dolů (cestou vezmeme 7.a 8.vejce). Vylezeme po žebřících nahoru a pro poslední vejce se teleportujeme.

Obrazek 3Obrazek 4

 

Hard level 3
Eggs:9
Dáme se doprava, vylezeme po žebříku a sebereme vejce, po žebříku nahoru, vlevo přes mezeru položíme most a teleportujeme se nahoru (obr.1). Vlevo vylezeme po velkém žebříku, nahoře sebereme vejce, zpět na žebřík a z místa (obr.2), použijeme postupně teleport v doprava, nahoru a doprava (přitom sebereme tři vejce). Projdeme kmenem, seskočíme (sebereme 6.vejce), před ježkem se schováme na žebříku vpravo. Nyní se teleportujeme nahoru, sebereme vejce, skočíme dolů a posledním teleportem se přemístíme na plošinu, kde byl předtím ježek a sebereme vejce. Poslední vejce čeká vlevo dole.

Obrazek 5Obrazek 6

 

Hard level 4
Eggs:7
Vlevo po žebříku nahoru, přejdeme vodu, nahoře sebereme 1.vejce, seskočíme dolů. Vyjdeme po schůdkách, po žebříku nahoru a připravíme si kanón. Sebereme vejce rychle zpátky dolů a počíháme si na ježka. V momentě, kdy se jeho pazoury dotknou země, ho zmrazíme (obr.1). Otočíme se, položíme most, nahoře pobereme vejce, dole další a teleportujeme se na připravený most (obr.2). Vylezeme po žebříku nahoru a vlevo sebereme 6.a 7.vejce.

Obrazek 7Obrazek 8

 

Hard level 5
Eggs:8

Po žebříku dolů a přes vodopád dáme most, skočíme dolů a vlevo sebereme 1.vejce. Dole 2.a 3.vejce, vylezeme nahoru a vpravo z konce plošiny položíme most (obr.1). Půjdeme vlevo, vylezeme úplně nahoru, sebereme vejce a skočíme na plošinu s ježkem. Sebereme páté vejce, skočíme dolů a slezeme po žebříku (schováme se tak před ježkem). Jakmile nám ježek přejde nad hlavou, vylezeme nahoru (s připraveným kanónem) a ježka zmrazíme (obr.2). Z kraje kostky ledu položíme most a z plošinky teleport nahoru pro 6.vejce. Vrátíme se na led, z něj se přemístíme nahoru pro sedmé vejce, vpravo dole je vejce poslední.

Obrazek 9Obrazek 10

Autor článku Radek Mikudík
Radek Mikudík

Kapitoly článku