Domů » Bleskovky » Tohle Lego jen tak nepostavíte. Mapa světa má rekordních 11 695 dílků

Tohle Lego jen tak nepostavíte. Mapa světa má rekordních 11 695 dílků

Dánská stavebnice Lego baví nejen mladší ročníky, ale také zkušené stavitele. Díky různým stupňům obtížnosti si každý najde tu svou. Loňský model římského Kolosea se s 9 036 dílky zařadil na první místo největších setů od Lega, nicméně prvenství mu nevydrželo dlouho. Nový rekord drží set s názvem Lego Mapa světa (v originále Art World Map), který má 11 695 dílků a s nímž si můžete sestavit vlastní mapu světa.

Lego Art World Map 1

V balení nicméně klasickou stavebnici nehledejte. Ačkoli se uvnitř nachází rekordní počet dílků, celá stavebnice se skládá ze 40 desek o celkovém rozměru 104 × 65 centimetrů. Zatímco kontinenty jsou předem dané, vyhrát si můžete s oceány. Tady už záleží čistě na vás, zda budou zobrazovat reliéf mořského dna či jestli popustíte uzdu fantazii. Další možnosti úprav slibují „špendlíky“, které si můžete umisťovat na místa, jež jste navštívili nebo se navštívit chystáte.

Kromě dílků vyrobených z plastu doprovází celý set soundtrack s historkami a příběhy od bloggerů a cestovatelů. Set Lego Mapa světa je doporučena pro stavitele od 18 let a půjde do prodeje 1. června za cenu 6 599 korun.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).