Tohle Apple zatajil. iPhone 13 Pro podporuje rychlejší nabíjení

iphone 13 pro nabijeni

Na YouTube kanálu ChargerLAB se objevilo video, které dokazuje, že nový iPhone 13 Pro Max zvládá rychlejší nabíjení, než Apple uvádí. Oficiálně by měl telefon zvládat nabíjení maximálně 20 W, z videa je ale zřejmé, že reálně dosahuje až k 27 W.

Vyšší nabíjecí výkon během prvních 30 minut

Tuto hodnotu samozřejmě nedrží po celou dobu nabíjecího cyklu, ale jen po dobu prvních zhruba 28 minut, respektive při dosažení 50 % kapacity, což je pravděpodobně kvůli tomu, aby nedocházelo k přehřívání akumulátoru, a také proto, aby se Apple mohl v marketingových materiálech chlubit, že se iPhone na polovinu kapacity baterie dobije právě za 30 minut. I tak je ale nabíjení nového 13 Pro Max rychlejší než u staršího 12 Pro Max, který zvládal nabíjení výkonem 22 W.

U levnějších modelů iPhone 13 a iPhone 13 mini jsou nabíjecí výkony srovnatelné s loňskými modely. iPhone 13 Pro pak zvládá maximální nabíjecí výkon 23 W, ovšem jen po dobu prvních zhruba 30 minut.

Vzhledem k tomu, že Apple už ke svým iPhonům nabíječky nepřibaluje, pro využití maximální nabíjecí rychlosti je potřeba přikoupit 30W USB-C adaptér od Applu, případně používat nabíječku dodávanou k MacBookům (30W) či jakoukoliv další alternativu od jiných výrobců.

NepřehlédněteTestujeme iPhone 13 Pro: takhle fotí a nahrává video

My v redakci jsme nabíjení iPhonu 13 Pro Max 30W adaptérem od MacBooku Air také vyzkoušeli a z nuly na sto se baterie nabila za 85 minut. Výdrž iPhonu 13 Pro Max je mimochodem naprosto bezkonkurenční – během testování nemáme problém se dostat na dva dny aktivního používání a při šetrnějším provozu novinka zvládne i tři dny bez nabíječky.

Autor článku blank
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku