Domů » Bleskovky » Tim Cook přiznal, že vlastní kryptoměny. Zajímá se i o NFT

Tim Cook přiznal, že vlastní kryptoměny. Zajímá se i o NFT

Tim Cook v rozhovoru pro New York Times potvrdil, že je vlastníkem kryptoměn. Zajímá se o ně již delší dobu a jejich nákup považuje za rozumný v rámci diverzifikace svého portfolia. Bohužel jsme se nedozvěděli, které konkrétní měny vlastní a v jakém množství.

Tim Cook

Jeho přístup k osobním financím se ale liší od plánů Applu jako firmy. Ta se v blízké době nakupovat kryptoměny nechystá, ani je nyní nehodlá přijímat jako platbu za své produkty. Určité plány s kryptem ale společnost má, bohužel Cook neprozradil, o co konkrétně půjde.

Rozhovor se krátce věnoval také novému trendu NFT. To Cook označil za zajímavé, ale širší prosazení mezi lidmi prý bude ještě trvat. Celé interview trvalo asi půl hodiny a Cook reagoval i na další otázky týkající se Applu, například v podobě soudu s Epic Games.

Podle Cooka by uživatelé iPhonů neměli mít možnost instalace aplikací mimo App Store. Důvodem má být především bezpečnost a ochrana soukromí. Pokud je to pro někoho problém, má stále možnost pořízení telefonu s Androidem.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Diskuze k článku

  1. A co je mi po něm? Ač používám Apple produkty, tak on mě absolutně nezajímá, pro mě je to teplá nula, co udržuje rozjetou lod.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).