Domů » Bleskovky » Tim Cook popírá, že by se HomePod inspiroval u Amazonu Echo

Tim Cook popírá, že by se HomePod inspiroval u Amazonu Echo

Apple nedávno představil svůj chytrý reproduktor HomePod, který je přímým konkurentem Google Home a Amazonu Echo. A nutno říct, že se Apple asi bude muset hodně snažit, aby v této konkurenci obstál. HomePod je totiž velmi úzce propojen s ekosystémem Applu a možnost komunikace s ostatními přístroji chytré domácnosti je značně omezena, mimo jiné také absencí Bluetooth.

Je Apple HomePod nejlepší chytrý reproduktor na světě? To zjistí jen málokdo

Se svým produktem navíc Apple přišel výrazně později než konkurence, takže se nedá vyhnout spekulacím o tom, do jaké míry se jedná o originální zařízení a jestli se náhodou Apple tak trochu nesnaží využít popularity Amazonu Echo.

Tyto úvahy ale ostře odmítá CEO Tim Cook, který tvrdí, že Apple rozhodně pouze nenásleduje ostatní firmy a na chytrém reproduktoru pracoval již mnoho let interně. To údajně dokazují také firemní materiály, do nichž ale samozřejmě novináře, s nímž vedl rozhovor, nenechal nahlédnout.

Pravdou je, že Apple často nespěchá s tím, aby byl první, kdo představí nějakou novou technologii a radši vše v klidu odladí a na trh uvede až tehdy, když už jsou vody trochu prozkoumány. Jestli to ovšem platí i u trochu rozpačitě přijímaného HomePodu musí asi každý posoudit sám.

Tim Cook v rozhovoru také vyzdvihuje kvalitu zvuku, která je opravdu výrazně lepší než u většiny konkurenčních přístrojů a HomePod je tak o něco lepší pro přehrávání hudby. Otázkou však je, jestli kvalita hudební produkce skutečně je ten hlavní parametr, který zákazníci od chytrého reproduktoru očekávají.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

20 komentářů

 1. Tak v dělání koleček je určitě HomePod bezkonkurenční a originální. ????

 2. Dělá to na nelakovaném.dreve a týká.se to.i dalších, silikon je prostě zlo, vyřeší to případně podložka.
  Raději bez spát Jirko, za chvíli máš večerku, maminka.uz na tebe volá.

  • U ostatních výrobců to není zřejmě tak patrné (alespoň podle diskuzí). Podobné problémy dělá špatně stabilizovaná silikonová pryž – tj. nekvalitní materiál. Jaký měl důvod Apple použít takový materiál nechám na zvážení ostatním…

  • To neresi to, ze ten produkt je vyrobeny pro to, aby sedel na nabytku, takze material proste meli v Applu vzit v potaz..

 3. Navíc tyhle kecy dávej do minulého článku,tady je řeč o něčem úplně jiném.pokud jsem to nezaregistroval.
  Opět spamujes a zasi..s diskuze, klasika…..být modem máš ban na IP adresu synku

 4. lukass71
  Dávej bacha hele, zdavsecze máš ctitele.
  Takové pusinky posílám před Messenger také, akorát přítelkyni no????????

 5. Zajímavý článek. Zajímalo by mne, kdo si myslel, že by inspiraci konkurenčním produktem přiznal i kdyby to byla pravda ????

 6. zipiik
  Řešíš nesmysly, xkrat jsem psal že to v mobilní verzi SM nefunguje, to ty ale nevíš.

  • Nevím, nepamatuju si plky každého nýmanda. Zkus „desktopovou“ verzi, už je pěkně dlouho poižitelná i na mobilu.

 7. Já vím ale přepínat na mobilu na desktop a luštit to pak, je značně nepohodlné to uznas sám.

  • na mobilu to stejne ale neni desktopova verze, ptze tenhle web je neskutecne spatne udelanej..

 8. Dneska takmer vsetko co vyraba apple je inspirovane, alebo okopirovane inde. Ipad pro kopia surface pro a ani sa nesnazili moc zmenit nazov. Bezdratove nabijanie, faceID. Jedine co maju svoje a je unikatne su ich adapteri a odstranovanie koncoviek. Ine nevedia nic.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).