Tim Cook popírá, že by se HomePod inspiroval u Amazonu Echo

Apple nedávno představil svůj chytrý reproduktor HomePod, který je přímým konkurentem Google Home a Amazonu Echo. A nutno říct, že se Apple asi bude muset hodně snažit, aby v této konkurenci obstál. HomePod je totiž velmi úzce propojen s ekosystémem Applu a možnost komunikace s ostatními přístroji chytré domácnosti je značně omezena, mimo jiné také absencí Bluetooth.Nepřehlédněte

Je Apple HomePod nejlepší chytrý reproduktor na světě? To zjistí jen málokdo

Se svým produktem navíc Apple přišel výrazně později než konkurence, takže se nedá vyhnout spekulacím o tom, do jaké míry se jedná o originální zařízení a jestli se náhodou Apple tak trochu nesnaží využít popularity Amazonu Echo.

Tyto úvahy ale ostře odmítá CEO Tim Cook, který tvrdí, že Apple rozhodně pouze nenásleduje ostatní firmy a na chytrém reproduktoru pracoval již mnoho let interně. To údajně dokazují také firemní materiály, do nichž ale samozřejmě novináře, s nímž vedl rozhovor, nenechal nahlédnout.

Pravdou je, že Apple často nespěchá s tím, aby byl první, kdo představí nějakou novou technologii a radši vše v klidu odladí a na trh uvede až tehdy, když už jsou vody trochu prozkoumány. Jestli to ovšem platí i u trochu rozpačitě přijímaného HomePodu musí asi každý posoudit sám.

Tim Cook v rozhovoru také vyzdvihuje kvalitu zvuku, která je opravdu výrazně lepší než u většiny konkurenčních přístrojů a HomePod je tak o něco lepší pro přehrávání hudby. Otázkou však je, jestli kvalita hudební produkce skutečně je ten hlavní parametr, který zákazníci od chytrého reproduktoru očekávají.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku