Tiffany vyrobí unikátní přívěsky podle NFT CryptoPunk. Milion vám stačit nebude

tiffany 47

Když pomineme příležitost zbohatnout, o výhodách vlastnictví NFT, které by se promítlo také do skutečného světa, se prozatím pouze hovoří. Tu a tam některý tvůrce přijde s nápadem využití nezaměnitelného tokenu jakožto exkluzivní vstupenky či předkupního práva na reálné produkty, ale v masovém měřítku se něco takového prozatím neprosadilo. Změnit to chce šperkařská společnost Tiffany, která ve spolupráci s jedním z prvních komerčně úspěšných NFT, CryptoPunk, připravila exkluzivní přívěsky.

Pixelové avatary mistři šperkaři převedli do skutečného světa tím, že je sestavili z minimálně 30 diamantů a drahokamů, přičemž součástí je také zlatý řetízek z 18karátového zlata s pěti diamanty na sponě. Tiffany je připraveno vyrobit každý z 10 000 unikátních CryptoPunks, samozřejmě exkluzivně pouze pro jejich majitele. Aktuální cena těchto NFT se přitom pohybuje okolo 200 tisíc dolarů (téměř 5 milionů Kč), což z jejich vlastníků dělá de facto milionáře.ethereum kryptomena blockchain cryptocurency crypto krypto virtualni mena unsplashNepřehlédněte

Kolik byste dali za pár pixelů? Tenhle CryptoPunk se prodal za téměř 140 milionů

Jen samotné vlastnictví NFT pro získání exkluzivního přívěsku samozřejmě nestačí. Pro jeho zhmotnění je potřeba zaplatit dalších 50 tisíc dolarů (cca 1,5 milionu Kč s DPH), což není zrovna malá částka. Ačkoli jsou přívěsky velmi povedené, jistě neosloví každého majitele zmíněného NFT, byť k němu dostanou také unikátní „NFTiff“, jeden z 250 NFT vytvořených při této příležitosti. Zájemci o přívěsek si mohou ten svůj zakoupit již 5. srpna.

Pro Tiffanyho to není první koketování se světem Web3 – v březnu například firma nakoupila NFT za 380 tisíc dolarů (cca 9 milionů Kč), které při vší úctě k tvůrci vypadá jako dětská malůvka.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku