TOPlist

Testujeme O2 XDA Stealth + video

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Do redakce se nám dostalo zajímavé Pocket PC XDA Stealth, které do své nabídky před několika měsíci zařadil zahraniční operátor O2. Podobně jako novinka HTC Touch Dual, nabízí i Stealth konstrukci typu slider. Stačí tedy velice slabě zatlačit na displej, který se vysune a vy můžete začít používat numerickou klávesnici, kterou znáte z klasických mobilních telefonů. Stealth není žádným nováčkem, o čemž svědčí použitý operační systém Windows Mobile 5.0 (AKU3), nicméně hardwarové parametry rozhodně nejsou k zahození.

Telefon nabízí poměrně malý dotykový displej s úhlopříčkou 2,4″ a rozlišením 240×320px. Stejně jako u jiných komunikátorů s Windows Mobile, jsme i zde omezeni schopností zobrazit maximálně 65 534 barevných odstínů. Práce v operačním systému je díky použitému procesoru Intel Xscale (416MHz) příjemně svižná. Přístroj je vybaven 64MB operační paměti RAM a 192MB ROM, přičemž po hard resetu má uživatel k dispozici téměř 120MB volného místa. V případě potřeby lze paměť rozšířit pomocí miniSD karet. Správa operační paměti je dobře vyřešena, a tak se ani při spuštění více aplikací najednou nesetkáte s příliš znatelným zpomalením.

- - -
XDA Stealth a HTC Wings

Ač má přístroj malý displej a celkem příjemnou hmotnost (140 gramů včetně baterie), jeho rozměry jsou zejména díky tloušťce nepatrně větší – 110×53×22.5mm, do kapsy se ale vejde bez sebemenších problémů. Tělo telefonu je vyrobeno z černého plastu, jednotlivé díly jsou do sebe velice dobře slícovány, a tak se ani při vysouvání klávesnice nesetkáte s nepříjemnými zvuky nebo nežádoucím pohybem krytu. Stealth je vybavený tri-bandovým GSM modulem (900/1800/1900MHz), podporuje ale pouze datové přenosy přes GPRS, na EDGE nebo UMTS/HSDPA výrobce zapomněl.

Z bezdrátových technologií je zastoupeno jako Wi-Fi 802.11b/g, tak i Bluetooth, ale jen ve verzi 1.2. K počítači se telefon připojuje přes klasický miniUSB konektor (USB 1.1). Citlivost na Wi-Fi je velice dobrá, u Bluetooth zamrzí chybějící podpora A2DP. Na zadní straně nechybí otvor 2MPx fotoaparátu a ani přisvětlovací dioda, tu lze navíc díky speciální aplikaci použít i jako svítilnu. Fotoaparát je vybavený Autofocusem a pořízené snímky mají poměrně dobrou kvalitu. Baterie typu Li-ion má kapacitu 1300mAh. V telefonu je předinstalována řada bonusových aplikací, většina je stejná jako u nedávno recenzovaného komunikátoru Gigabyte g-Smart i128.

- - -

Za zapůjčení přístroje děkuji společnosti E-SHOP s.r.o. Po novém roce vám přineseme podrobnou recenzi tohoto Pocket PC.

Videopohled na O2 XDA Stealth

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku