Domů » Články » Testujeme O2 XDA Stealth + video

Testujeme O2 XDA Stealth + video

-Do redakce se nám dostalo zajímavé Pocket PC XDA Stealth, které do své nabídky před několika měsíci zařadil zahraniční operátor O2. Podobně jako novinka HTC Touch Dual, nabízí i Stealth konstrukci typu slider. Stačí tedy velice slabě zatlačit na displej, který se vysune a vy můžete začít používat numerickou klávesnici, kterou znáte z klasických mobilních telefonů. Stealth není žádným nováčkem, o čemž svědčí použitý operační systém Windows Mobile 5.0 (AKU3), nicméně hardwarové parametry rozhodně nejsou k zahození.

Telefon nabízí poměrně malý dotykový displej s úhlopříčkou 2,4″ a rozlišením 240×320px. Stejně jako u jiných komunikátorů s Windows Mobile, jsme i zde omezeni schopností zobrazit maximálně 65 534 barevných odstínů. Práce v operačním systému je díky použitému procesoru Intel Xscale (416MHz) příjemně svižná. Přístroj je vybaven 64MB operační paměti RAM a 192MB ROM, přičemž po hard resetu má uživatel k dispozici téměř 120MB volného místa. V případě potřeby lze paměť rozšířit pomocí miniSD karet. Správa operační paměti je dobře vyřešena, a tak se ani při spuštění více aplikací najednou nesetkáte s příliš znatelným zpomalením.

- - -
XDA Stealth a HTC Wings

Ač má přístroj malý displej a celkem příjemnou hmotnost (140 gramů včetně baterie), jeho rozměry jsou zejména díky tloušťce nepatrně větší – 110×53×22.5mm, do kapsy se ale vejde bez sebemenších problémů. Tělo telefonu je vyrobeno z černého plastu, jednotlivé díly jsou do sebe velice dobře slícovány, a tak se ani při vysouvání klávesnice nesetkáte s nepříjemnými zvuky nebo nežádoucím pohybem krytu. Stealth je vybavený tri-bandovým GSM modulem (900/1800/1900MHz), podporuje ale pouze datové přenosy přes GPRS, na EDGE nebo UMTS/HSDPA výrobce zapomněl.

Z bezdrátových technologií je zastoupeno jako Wi-Fi 802.11b/g, tak i Bluetooth, ale jen ve verzi 1.2. K počítači se telefon připojuje přes klasický miniUSB konektor (USB 1.1). Citlivost na Wi-Fi je velice dobrá, u Bluetooth zamrzí chybějící podpora A2DP. Na zadní straně nechybí otvor 2MPx fotoaparátu a ani přisvětlovací dioda, tu lze navíc díky speciální aplikaci použít i jako svítilnu. Fotoaparát je vybavený Autofocusem a pořízené snímky mají poměrně dobrou kvalitu. Baterie typu Li-ion má kapacitu 1300mAh. V telefonu je předinstalována řada bonusových aplikací, většina je stejná jako u nedávno recenzovaného komunikátoru Gigabyte g-Smart i128.

- - -

Za zapůjčení přístroje děkuji společnosti E-SHOP s.r.o. Po novém roce vám přineseme podrobnou recenzi tohoto Pocket PC.

Videopohled na O2 XDA Stealth

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. Celkem se mi líbí desingově. Dokonce bych si ho pořídil třeba raději, než HTC Dual.

  2. Nechápu, proč všichni pitomci teď dělaj čímdál měnší displeje, mě je to na … JÁ CU VELKOU ÚHLOPŘÍČKU!!!

  3. Ano, jsem si vědom stáří zařízení, nicméně na českém trhu se Stealth neobjevil, a proto si myslím, že tento model určitým způsobem zajímavý je, jinak bychom mu pozornost nevěnovali

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).