Domů » Bleskovky » Tesla Semi: Futuristický kamion od Tesly na prvních fotografiích

Tesla Semi: Futuristický kamion od Tesly na prvních fotografiích

Americká automobilka Tesla vizionáře Elona Muska plánuje koncem tohoto měsíce oficiálně rozšířit flotilu svých elektromobilů o kamion. Doposud byla zveřejněna pouze tmavá fotografie zobrazující obrys kabiny.

Na diskuzním serveru Reddit se ale nyní objevila fotografie kamionu za denního světla. Není samozřejmě zcela jisté, že se jedná o Teslu Semi, ale celkový design i místo spatření tomu nasvědčují. Fotka totiž byla pořízena v Kalifornii, kterou Tesla pro testy svých elektromobilů pravidelně využívá.

Na originální fotografii není kabina kamionu zdaleka tak vysoká, jako je tomu u promo obrázku výše. Jednoho uživatele na Redditu ale napadlo ve Photoshopu přesunout střešní deflektor ze země na kabinu – výsledek už je poté o poznání podobnější oficiální tmavé fotografii.

Blíží se Tesla Semi: elektrický tahač, který to nebude mít snadné

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

3 komentářů

  1. Jedno se Elonovi musi nechat. je visionar a jde videt ze se snazi posunout veci dopredu at jiz to je vesmirny program, auta nebo kamiony.

    • A jednou, až přestane být přisáty na ceciku dotací a začne slibovat za svoje prachy bude nám všem lépe. Ale je pravda, že co se týká technických řešení, na které má vliv asi jako Hitler na východní frontu, neustále překvapuje. Každý se může prohlásit za vizionare, když naslibuje tisíc nesmyslů? A jeden nebo dva mu, čistě náhodou vyjdou. Nepolemizuji o jeho manažerských schopnostech. Ale jako technický vzdělaný s jeho náhledem projektů a jejich časovou realizací, se pouze bavím. Ale je pravda, že generaci dnešních levicově vzdělaných mamlasu to asi zní jak pohádky o Utopii.

  2. Jj je to tak, takoví lidé jsou potřeba, své vize se snaží realizovat, zatimnsevmu daří a užitek z toho budeme mít všichni

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).