Tesla Model X Plaid slibovala stovku za 2,5 sekundy. Reálně je ještě rychlejší

Tesla Model Y Jorgen Hendriksen Unsplash

Tesla začala doručovat svůj extrémně výkonný Model X Plaid, poháněný trojicí elektromotorů. Na internetu se začínají objevovat první recenze a nadšení vzbuzuje především neuvěřitelné zrychlení vozu. Model X Plaid se stal dokonce SUVčkem s nejvyšším zrychlením na trhu. Které jiné šestimístné auto tohle umí?

Tesla Model X Plaid POV Drive Review *0-60mph 2.3s!!*

Ačkoliv Tesla původně avizovala zrychlení z 0 na 100 km/h za 2,5 sekundy, nyní se zdá, že realita je ještě lepší. Ve videu na YouTube kanále Vehicle Virgins je vidět, že nová Tesla dosáhla stovky za pouhé 2,3 sekundy. Vděčí za to především trojici elektromotorů s výkonem 1020 koní.tesla loop las vegasNepřehlédněte

Tesla Loop v Las Vegas: projeli jsme se v podzemních tunelech Elona Muska

Jednou ze zásadních funkcí tohoto elektromobilu je také rozdělení točivého momentu mezi jednotlivá kola (torque vectoring), díky čemuž je například v zatáčkách vozidlo stabilnější. V momentě, kdy není potřeba sílu dynamicky přerozdělovat, tato funkce šetří energii.

Tesla Loop Las Vegas 09
Tesla Model X

Je celkem netradiční, aby měl automobil lepší parametry, než uvádí jeho výrobce. V tomto případě se to ale Tesle povedlo, a pokud si nechala nějaký prostor jen pro jistotu, u Modelu X Plaid jej nevyužila. Ačkoliv si již nyní můžete udělat předobjednávku na české mutaci oficiálního webu Tesly, korunové ceny v konfiguraci zatím nenajdete. Dá se ale očekávat, že půjde o částku okolo 3 milionů korun.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku