Domů » Bleskovky » Tesla Desktop Supercharger: nabíjejte svůj telefon ze stejného stojanu jako svůj elektromobil

Tesla Desktop Supercharger: nabíjejte svůj telefon ze stejného stojanu jako svůj elektromobil

Společnost Tesla není pouze výrobce elektromobilů, ale také příslušenství pro smartphony. V minulém týdnu představila nejen nový tahač Semi a rychlý Roadster (více informací), ale také stolní dobíjecí stanici a powebanku pro chytré telefony.

Tesla Desktop Supercharger

Design stolní nabíječky je přesnou replikou stojanu Supercharger pro elektromobily, při návrhu byly použité totožné 3D CAD soubory. Jinak se jedná o „hloupou“ dokovací stanici, ke které si navíc budete muset dokoupit vlastní kabel. Cena je stanovena na 45 dolarů (asi 1 000 korun bez DPH).

Tesla Powerbank

Tesla také představila novou powerbanku, jejíž vzhled vychází ze sochy nacházející se v Tesla Design studiu. Powerbanka má v sobě integrované kabely microUSB a Lightning, akumulátor má kapacitu 3 350 mAh a na výstupu je 5V/1,5A.

Cena powerbanky je rovněž 45 dolarů (asi 1 000 korun bez DPH), což je poměrně dost – za menší peníze seženete powerbanky s vyšší kapacitou, byť možná s ne tak atraktivním designem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).