Domů » Bleskovky » Tesla chce čínským zákazníkům ulehčit odjezd z oblastí zasažených koronavirem, nabízí dobíjení aut zdarma

Tesla chce čínským zákazníkům ulehčit odjezd z oblastí zasažených koronavirem, nabízí dobíjení aut zdarma

Tesla se rozhodla ulehčit čínským zákazníkům odjezd z oblastí zasažených koronavirem a u všech svých nabíjecích stanic v zemi jim nabízí bezplatné dobití jejich vozů. Nabídka potrvá do doby, než se epidemii podaří zastavit.

Není to poprvé, kdy společnost Elona Muska pomáhá lidem v krizi. Např. loni v srpnu nabízela bezplatné dobíjení zákazníkům na Floridě, kteří utíkali před hurikánem Dorian. Kromě toho vydala aktualizaci, která v jejich vozech odemykala delší dojezd. O rok dříve stejné služby poskytla zákazníkům postiženým hurikánem Michael a v roce 2017 vydala update, který ve vybraných vozidlech odemykal kilometry navíc v souvislosti s blížícím se hurikánem Irma.

Smrtící koronavirus si v Číně vyžádal již minimálně 106 obětí a za krátkou dobu se stihl rozšířit za hranice – na celém světě se jím nakazilo podle odhadů už přes 4500 lidí. Mnohé země zvažují evakuaci svých občanů z Wu-chanu, kde nákaza vypukla. Čínské úřady mezitím uzavřely jeho průmyslové centrum a vstup do okolních měst.

 

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry (zejména „inteligentní“ FPS jako Bioshock, RPG jako Skyrim a tahové strategie typu HOMAM), tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Libb
Uživatel
Libb

Jakože Tesla podporuje šíření viru? Hezké.

Peťa
Anonym
Peťa

Škoda že zde nejdou animovaní smailíci.. Hned bych tu mlasknul toho, co má nevěřícně oči v sloup a plácne se dlaní do čela! Nechceš dělat velitele krizového řízení? Pálí ti to..

Trej
Anonym
Trej

Animovaní ne, ale Win+. smajlíci fungují. 😉🙄🤦‍♂️

Peťa
Anonym
Peťa

Může být ;)

Jirka
Anonym
Jirka

Taková ekoklimasmrt , děkuji nechci.