Těšíme se! Warcraft letos zamíří na mobily

warcraft

Vývojářské studio Blizzard Entertainment, které bude brzy pod křídly Microsoftu, oznámilo novou hru z populárního světa Warcraftu. Kdo by však čekal nástupce strategie Warcraft 3 či dokonce nové MMORPG, šeredně by se spletl – podle dostupných informací má být nový Warcraft určen pro mobilní zařízení s operačním systémem Android a iOS a patřit světlo světa v letošním roce.

Warcraft III Reforged Human vs O
Warcraft 3 je považován za jednu z nejlepších realtime strategií všech dob

Bohužel Blizzard ohledně chystané mobilní hry nezveřejnil žádné detaily, takže můžeme maximálně spekulovat o tom, jakou podobu bude nový přírůstek do portfolia herního giganta mít. V kuloárech se hovoří o tom, že Blizzard chystá hru na bázi rozšířené reality, jako je populární Pokémon GO. Nutno podotknout, že uspět na poli AR her není vůbec jednoduché – v minulosti selhaly například tituly Minecraft Earth či Harry Potter: Wizzards Unite. Údajně má ale Blizzard ve vývoji hned několik mobilních her a titul postavený na rozšířené realitě by měl být jen jednou z nich.

Má mobilní titul ze světa Warcraftu šanci na úspěch?

Sázka na mobilní hry se v minulosti Blizzardu šeredně vymstila. Představení mobilní hry Diablo Immortal je považováno za jeden z největších neúspěchů nejen samotné firmy, ale také v rámci celého videoherního průmyslu. Značka Warcraft má z poslední doby také jeden výrazný škraloup, konkrétně nepovedený remaster třetího dílu dříve populární strategie. Chystaná mobilní hra tak nemá zrovna nejjednodušší pozici.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku