Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Tenký smartphone Vibe X od Lenova: 5″ fullHD displej v elegantním těle

Tenký smartphone Vibe X od Lenova: 5″ fullHD displej v elegantním těle

V domovské Číně patří Lenovo mezi nejsilnější hráče na trhu chytrých telefonů a tuto pozici má upevnit novinka s označením Vibe X. Ta bude lákat na stylový design v kombinaci s polykarbonátovou konstrukcí, tloušťkou pohých 6,9 mm (zbylé rozměry pak činí 144 mm na výšku a 74 mm na šířku) a nízkou váhou jen 121 gramů.

 

Pětipalcový IPS displej nabídne rozlišení 1920 x 1080 px a je krytý třetí generací ochranného sklíčka Gorilla Glass. Čtyřjádrový procesor MediaTek 6589T na frekvenci 1,5 GHz s grafickým akcelerátorem PowerVR SGX544 sice nemůže konkurovat výkonnějším řešením od Qualcommu, pravděpodobně se ale jeho přítomnost příjemně projeví na ceně, která dosud nebyla stanovena. 2 GB operační paměti jsou pak zcela dostačující hodnotou pro plynulý běh operačního systému Android 4.2 „Jelly Bean“. Nechybí samozřejmě WiFi, Bluetooth a na vybraných trzích ani LTE modul.

 

Nepochválíme za nerozšířitelné úložiště o kapacitě 16 GB, což nejspíše některým uživatelům stačit nebude. Ani kapacita baterie neohromí, 2000 mAh totiž vzbuzuje obavy, že s takto náročným hardwarem by telefon nemusel vydržet ani jeden den běžného používání. Přední fotoaparát pro videohovory nabídne nadprůměrné rozlišení 5 Mpx, zadní BSI snímač pak nabídne megapixelů 13. Na čínský trh Lenovo Vibe X zamíří ještě v říjnu, dalších dvanáctých asijských zemí se dočká do konce roku. V Evropě ani Severní Americe se s dostupností nepočítá.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

2 komentáře

  1. lte (neregistrovaný)

    Podporu sítí LTE od tohoto mobilu asi očekávat nelze.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel