Domů » Bleskovky » Tenký smartphone Vibe X od Lenova: 5″ fullHD displej v elegantním těle

Tenký smartphone Vibe X od Lenova: 5″ fullHD displej v elegantním těle

V domovské Číně patří Lenovo mezi nejsilnější hráče na trhu chytrých telefonů a tuto pozici má upevnit novinka s označením Vibe X. Ta bude lákat na stylový design v kombinaci s polykarbonátovou konstrukcí, tloušťkou pohých 6,9 mm (zbylé rozměry pak činí 144 mm na výšku a 74 mm na šířku) a nízkou váhou jen 121 gramů.

 

Pětipalcový IPS displej nabídne rozlišení 1920 x 1080 px a je krytý třetí generací ochranného sklíčka Gorilla Glass. Čtyřjádrový procesor MediaTek 6589T na frekvenci 1,5 GHz s grafickým akcelerátorem PowerVR SGX544 sice nemůže konkurovat výkonnějším řešením od Qualcommu, pravděpodobně se ale jeho přítomnost příjemně projeví na ceně, která dosud nebyla stanovena. 2 GB operační paměti jsou pak zcela dostačující hodnotou pro plynulý běh operačního systému Android 4.2 „Jelly Bean“. Nechybí samozřejmě WiFi, Bluetooth a na vybraných trzích ani LTE modul.

 

Nepochválíme za nerozšířitelné úložiště o kapacitě 16 GB, což nejspíše některým uživatelům stačit nebude. Ani kapacita baterie neohromí, 2000 mAh totiž vzbuzuje obavy, že s takto náročným hardwarem by telefon nemusel vydržet ani jeden den běžného používání. Přední fotoaparát pro videohovory nabídne nadprůměrné rozlišení 5 Mpx, zadní BSI snímač pak nabídne megapixelů 13. Na čínský trh Lenovo Vibe X zamíří ještě v říjnu, dalších dvanáctých asijských zemí se dočká do konce roku. V Evropě ani Severní Americe se s dostupností nepočítá.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

2 komentářů

  1. lte (neregistrovaný)

    Podporu sítí LTE od tohoto mobilu asi očekávat nelze.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).