Tenhle šťastlivec už má doma nejvýkonnější procesor Alder Lake. Intel jej přitom stále oficiálně nepředstavil

CPU Jumpstory

Procesor Intel Core i9-12900K má být vlajkovou lodí nové řady čipů Alder Lake. Ta by snad mohla opět zatopit AMD a Intel vynést na lepší světlo, než v kterém se nachází nyní. Ačkoliv na oficiální představení tohoto procesoru si ještě budeme muset počkat, jednomu z prodejců se podařilo jej prodat zákazníkovi.

intelcorei9 alder lake
Nový procesor i9-12900K

Informace o tomto kuriózním obchodu se objevila na sociální síti Reddit. Zákazníkovi se podařilo zakoupit dva kusy těchto procesorů, každý za cenu 610 USD (něco přes 13 000 Kč bez DPH).

Ačkoliv je to kuriózní, není to poprvé. Už u procesorů Rocket Lake jsme se dočkali nečekaných prodejů téměř měsíc před oficiálním uvedením na trh. S podobnými trablemi má ale zkušenosti například i značka DJI.

Na Redditu se objevily i fotografie procesoru Core i9-12900K v originálním obalu. Na krabici ale nejsou uvedeny žádné detailní informace ohledně frekvence nebo počtu jader. Zároveň v prodeji zatím nejsou ani základní desky Z690, bez které je procesor k ničemu, a není tedy možné zveřejnit ani žádné benchmarky.

Nová řada procesorů Alder Lake by měla být představena ještě v průběhu tohoto měsíce. Díky hybridní architektuře se dočkáme kombinace výkonných i efektivních jader x86. Můžeme se také těšit na podporu DDR5, PCIe Gen 5, Thunderbolt 4 nebo Wi-Fi 6E.

Autor článku
Adam Bělunek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku