TOPlist

Tenhle ovladač si hráči zamilují. Přivítejte Sony DualSense Edge

sony dualsense edge 1

Pokud jde o konzolové periferie, měl vždy Microsoft oproti Sony mírný náskok, především díky Xbox Elite 2, který je mnohými považován za etalon herních ovladačů. Japonská společnost sice se svým DualSense posouvá zážitek z hraní na PlayStationu na novou úroveň, ale pro vážně míněné hraní alternativu nenabízela.

Nyní se však situace mění. Sony totiž představilo bezdrátový ovladač DualSense Edge, který má za cíl smazat ztrátu na svého největšího rivala. Samozřejmostí jsou vyměnitelné analogové páčky včetně vyměnitelných vršků i přídavná zadní tlačítka a možnost nastavit si několik různých profilů včetně upravení tuhosti zadních triggerů.

V případě páček dostanete na výběr ze tří typů: standardní, vysoké a nízké. Zadní přídavná tlačítka si lze přizpůsobit podle konkrétní hry a jsou vyjímatelná, takže záleží na vás, zda je ve svém herním stylu využijete, či se bez nich obejdete. Oproti sokovi z Redmondu lze na DualSense Edge vyjmout a vyměnit dokonce celé moduly analogových páček, což může být do budoucna značná konkurenční výhoda, pakliže Sony či jiný výrobce příslušenství vytvoří vlastní analogy.Herní ovladač Xbox Elite 2Nepřehlédněte

Microsoft experimentuje s novou barvou ovladače Elite 2, potěší všechny odpůrce černé

Součástí prodejního balení bude také opletený USB-C kabel nebo praktické cestovní pouzdro, ze kterého půjde ovladač rovněž dobíjet, stejně jako tomu je u Xbox Elite 2. Sony na veletrhu Gamescom bohužel ovladač pouze představila, přičemž neoznámila, kdy bude dostupný a jaká bude jeho cena.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku