Domů » Bleskovky » Ten se tam nevejde. Ale vejde. IKEA zákazníkům nabízí makety Xboxu i PlayStation 5

Ten se tam nevejde. Ale vejde. IKEA zákazníkům nabízí makety Xboxu i PlayStation 5

Nové konzole, Playstation 5 od Sony a Xbox Series X od Microsoftu, narostly s aktuální generací ve všech rozměrech. Pro mnohé hráče může tato změna vyústit v nutnost vyrazit do obchodu pro nový nábytek, do kterého by se herní zařízení vešla. Nosit si je do obchodu s sebou je nepraktické vzhledem k jejich váze a také lesklým plochám, které jsou náchylné na poškrábání. IKEA na to tedy šla od lesa.

ikea

Na fóru Reddit se objevily fotky papírových maket konzolí z obchodních domů švédského výrobce nábytku, které prodejce připravil pro zákazníky, jež jim pomohou s výběrem správné velikosti skříňky pod televizi, či jakékoliv jiné, a rozhodnutím, zda konzoli umístit vertikálně, či horizontálně.

"Which IKEA media storage unit will be able to fit my new, meme-ishly oversized, game console?" from gaming

Zda se makety dostanou i do českých obchodních domů prozatím nevíme. Při jejich případném využití při nákupu je však třeba myslet i na to, že konzole potřebují mít ve svém okolí dostatek prostoru pro odvádění tepla a nasávání vzduchu pro chlazení.

David Preiss

6 komentářů

  1. Zajímalo by mě, kolik lidí si při čtení titulku vzpomnělo na Helmuta.

  2. IKEA asi neví ze stačí použít metr

    • Ikea to ví moc dobře. V tomto případě jsou spíš zákazníci ten problém. Vím to podle sebe, když nakupuji od oka tak si většinou doma drbu hlavu že proč se mi tam ta věc nevejde a nebo proč je to tak malý když v regálu to vypadalo akorát.

  3. Chorizo Chopípo

    Tyhle krabice jsou určené pro tupohlavé amouny v USA IKEA. Ti neumí měřit nic jiného než půl metru sem, půl kilometru tam… Viz.: debata pod daným REDDIT článkem.

  4. Mě spíš baví ty popisky v palcích s přesností na půl palce 😅 To je až k nevíře, že tak vyspělá země používá i v dnešní době tak primitivní jednotky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).