Domů » Bleskovky » Telefony Oppo oficiálně na českém trhu. Na novináře výrobce zapomněl

Telefony Oppo oficiálně na českém trhu. Na novináře výrobce zapomněl

Čínská značka Oppo není v našich končinách příliš známá, přestože podle analytických firem patří delší dobu do TOP 5 největších výrobců telefonů na světě. Telefony Oppo se nejvíce prodávají na asijských trzích, ovšem v polovině letošního roku firma ohlásila vstup na evropské trhy. Mezi ně nově patří i ten český.

datart

Oppo oficiálně v ČR, jen o tom nikdo neví

Je zajímavé, že samotná značka se vstupem na český trh nijak nepochlubila a českých technologickým redakcím neposlala žádnou tiskovou zprávu či oznámení; její přítomnost je však patrná na tuzemských eshopech.

Datart.cz se přímo chlubí oficiálním vstupem Oppo na český a slovenský trh, přičemž v jeho nabídce najdete hned pět modelů z nižších cenových pater – Oppo A9, A52, A53, A72 a A91. Telefony Oppo také zakoupíte na dalších eshopech, například Alza.cz či CZC.cz.

oppo find X2 pro 4
Oppo Find X2 Pro

NepřehlédněteBBK Electronics: gigant, který stojí za OnePlus, Oppo, Vivo i Realme

Zatím to vypadá, že Oppo nemá v České republice oficiální pobočku, nefiguruje ani na sociálních sítích (na rozdíl od dceřiného Realme). Doufejme, že se situace v nejbližší době změní a že se na českém a slovenském trhu dočkáme oficiální cestou i vybavenějších modelů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. tohle je pro Oppo (a to je to ma oblibena znacka) docela slusna ostuda. Je pravda ze jsem nikde nezaznamenal ze by vstoupili na CZ trh, ale podle toho co je na Datartu to bude pravda. Hodne prapodivna strategie.

  2. Já bych chtěl jen upozornit na dvě věci.
    1) jestliže prodejce označuje výrobky jako EU distribuci, tak každému je jasné, že to nemůže být oficiální česká distribuce
    2) opravdu si nemyslím, že je dobré věřit zdrojovému tendenčnímu článku prodejce, který se snaží vyvolat u důvěřivých zákazníků dojem o oficiální distribuci a pak prodává EU distribuci

    A co dodat k mému oblíbenému autorovi článku? Snad jen – škoda této chyby – neověřil si skutečný stav věcí :-(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).