Cena:

Telefony Oppo oficiálně na českém trhu. Na novináře výrobce zapomněl

oppo find X2 pro 4

Čínská značka Oppo není v našich končinách příliš známá, přestože podle analytických firem patří delší dobu do TOP 5 největších výrobců telefonů na světě. Telefony Oppo se nejvíce prodávají na asijských trzích, ovšem v polovině letošního roku firma ohlásila vstup na evropské trhy. Mezi ně nově patří i ten český.

datart

Oppo oficiálně v ČR, jen o tom nikdo neví

Je zajímavé, že samotná značka se vstupem na český trh nijak nepochlubila a českých technologickým redakcím neposlala žádnou tiskovou zprávu či oznámení; její přítomnost je však patrná na tuzemských eshopech.

Datart.cz se přímo chlubí oficiálním vstupem Oppo na český a slovenský trh, přičemž v jeho nabídce najdete hned pět modelů z nižších cenových pater – Oppo A9, A52, A53, A72 a A91. Telefony Oppo také zakoupíte na dalších eshopech, například Alza.cz či CZC.cz.

oppo find X2 pro 4
Oppo Find X2 Pro

NepřehlédněteBBK Electronics: gigant, který stojí za OnePlus, Oppo, Vivo i Realme

Zatím to vypadá, že Oppo nemá v České republice oficiální pobočku, nefiguruje ani na sociálních sítích (na rozdíl od dceřiného Realme). Doufejme, že se situace v nejbližší době změní a že se na českém a slovenském trhu dočkáme oficiální cestou i vybavenějších modelů.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.