Domů » Bleskovky » Telefony od HTC už nikoho nezajímají. Výrobce hlasí další výrazný pád tržeb

Telefony od HTC už nikoho nezajímají. Výrobce hlasí další výrazný pád tržeb

Doby, kdy se společnost HTC vyhřívala na výsluní, jsou dávno pryč. Nový šéf společnosti Yves Maitres se sice nedávno nechal slyšet, že se značka v blízké budoucnosti vrátí do boje s těmi nejlepšími vlajkovými modely, podle nejnovějších finančních výsledků se výrobci příliš nedaří.

Za říjen vykázala společnost zisk pouhých 21,6 milionu amerických dolarů, což v porovnání s předchozím měsícem znamená 48,6% propad a v porovnání se stejným obdobím v loňském roce pak pozorujeme strmý sešup o 49,8 %.

Tip: Virtuální realita HTC Vive Cosmos: vysoké rozlišení a sázka na komfort

HTC se v letošním roce zaměřilo na segment telefonů ze střední třídy, kde nabídlo modely jako Wildfire X či U19e. Kromě mobilních telefonů se výrobce angažoval také ve virtuální realitě, 5G technologiích nebo blockchainu.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
_qam_
Uživatel
_qam_

No mě by zajímaly, bohužel si jaksi nemám jaký koupit. Ještě loni jsem přemýšlel o HTC U12+, ale hádám, že už se mu moc pozornosti (aktualizace) nevěnuje.

uni
Uživatel
uni

HTC je unikátní v tom, že dokáže mrvit telefony dokonce na dvou frontách, u Google a u sebe:)

_qam_
Uživatel
_qam_

Poslední Pixel vyrobený HTC byl Pixel 2. Nejsi zas trochu mimo, věčný BFU?

uni
Uživatel
uni

Tato správa ti zřejmě unika: [odkaz]

_qam_
Uživatel
_qam_

Píše se zpráva, ale nevadí.
Ne, neuniká, ale od Pixelu 3 je výrobcem Foxconn.

uni
Uživatel
uni

Uf, ty hovoříš o zhotoviteli, nikoli o výrobci. Výrobce je Google, před tím jak píšeš to byl HTC. Ale v současné době Google = tým z HTC. Proto ono v nadneseném smyslu můj text, že HTC mrší na dvou frontách. Trocha odlehčení při pátku, založeném na faktech, tobě jen oboje více méně uniklo, neva. Každopádně nezapomeň na palce dolů;)

_qam_
Uživatel
_qam_

Máš nějaký důkaz, že Pixely navrhuje tým z HTC? Za prvé je to i tak Google, tvoje „odlehčení při pátku“ je naprosto mimo. Za druhé, budeme říkat, že iPhony vyrábí Pepsi, protože Cook v 98 přešel? To by se taky dalo takhle odlehčit, co ty na to?

uni
Uživatel
uni

A tak samozřejmě můžeme polemizovat o tom, že Google koupí lidské zdroje u HTC jen za cílem rozpuštění týmu nebo je převelel na jiné projekty. Máš na to nějaké důkazy, které tedy vyvracejí obecný názor, že lidé koupení z HTC z divize mobilních telefonů dělá mobilní telefony u Google?

_qam_
Uživatel
_qam_

Už při prvních Pixelech si je Google dělal sám, HTC byl pouze uveden jako ten „manufacturer“. Doba, kdy telefony od Googlu dělali jiní (původní Nexusy) je dávno pryč. Ale důkaz na to nemám, stejně jako ty nemáš důkaz na opak.

uni
Uživatel
uni

Ale tak dává smysl očekávat, že ti lidé z HTC asi dělají na telefonech v Google, nebo ti to fakt přijde tak mimo?

_qam_
Uživatel
_qam_

A myslíš, že lidi z Motoroly taky dělají na Pixelech?

uni
Uživatel
uni

Uf. Ale v době nákupu Motorola Mobility (ne Motoroly btw.) Google nevyráběl telefony. Jiná situace, rozdíl nevidíš?

_qam_
Uživatel
_qam_

A nexusy byly co? Nebyl Nexus 6 právě dílem spojení Motoroly a Google? Uff uni, nějak v tom plaveš.

uni
Uživatel
uni

Uf, vždyť je to všechno dohledatelné, proč tu musíme oba ztrácet čas? Nexus 6 je od Motoroly. Google Nexusy nikde nedělal, dělal a dělá Pixely. Proboha, pátek v plném rozpuku, škoda, byla tu pohoda:(

_qam_
Uživatel
_qam_

Takže jsme se dopracovali k tomu, že Pixely dělá Google a ne HTC. Aneb jak vyvrátit sám sebe, gratuluji čuni.

uni
Uživatel
uni

Ale tak já (uni) hned v prvním příspěvku napsal, že „u Google“. To ty jsi pak začal bloudit:D „čuni“ je kdo?

Martin123
Uživatel
Martin123

V klidu vždyť uni ani neví co je to WUXGA.

Pro pořádek Pixel dělal: HTC, LG a Google.

uni
Uživatel
uni

Pro pořádek. Pixel dělá Google.

Martin123
Uživatel
Martin123

Nyní je to Google a Foxconn.

uni
Uživatel
uni

Jak souvisí faktičnost (a tedy ono souhlasení) a to, co se řeší? Mimochodem, začal to řešit „_qam_“ ;)

Martin123
Uživatel
Martin123

Google Nexus je modelová řada mobilních zařízení navržených firmou Google. Jsou navrženy jako referenční zařízení pro mobilní operační systém Android. Nexus nebyl vyráběn přímo společností Google, ale vznikal za spolupráce Google a jiného výrobce mobilních telefonů. Telefony a tablety řady Nexus byly známy díky své dobré hardwarové výbavě a přiměřené ceně k výkonu zařízeních. Nová zařízení byla představena vždy i s novým operačním systémem a to především na konferenci Google I/O, na největší každoroční akci firmy Google. Pro tebe uni ;)

uni
Uživatel
uni

Nope. Google koupil divizi od HTC, začal vyrábět telefonu, Pixel. Před tím na to neměl divizi. Zadával výrobu parterům, Motorola, LG, HTC, Samsung, Huawei: [odkaz]

_qam_
Uživatel
_qam_

Ovšem první Pixel vyšel dřív, než si Google koupil HTC. Tudíž věta „Google koupil divizi od HTC, začal vyrábět telefonu, Pixel.“ jaksi opět dokazuje, jak seš mimo a neznáš souvislosti.

uni
Uživatel
uni

Pixel byl vyroben ve spolupráci s HTC. Tak teď už víš k téma vše, stačí si dát jen dvě a dvě dohromady. Sláva, máme to z krku.

Uf, to byl zase pátek….

_qam_
Uživatel
_qam_

Tak nejdřív Google koupil HTC a začal vyrábět Pixel, teď zas byl pixel vyroben ve spolupráci s HTC. Uni máš v tom bordel. Na Nexusy neměl oddělení, ale na první Pixel měl? Nebo jsi to zase domotal?

uni
Uživatel
uni

Ach můj bože, pátek nekončí. Pixel udělalo HTC. Google koupilo divizi HTC. „Divize HTC“ dělá v Google Pixely. CO NA TOM JEŠTĚ NECHÁPEŠ???

_qam_
Uživatel
_qam_

Ukaž mi jména minulých zaměstnanců HTC, kteří nyní pracují pod googlem na telefonech. Tvoje domněnky, jak to je, jsou hezké, ale nikoho tu nezajímají.
Jinak ještě v 18:07 jsi tvrdil, že Google koupil HTC a začal vyrábět Pixel. Tudíž přiznáváš, že jsi to tvrdil špatně?

Martin123
Uživatel
Martin123

To že Google koupil část ne celé HTC! Tak to neznamená že Google dovolí dělat Pixel htcčku! Google spolupracuje s Foxconn, HTC už nemá nic společného s Pixelem děláš v tom zmatek, zjistí si fakta ne dohady děkuji.

Tomáš Štěrba
Anonym
Tomáš Štěrba

Stejná písnička jako u Sony…. Než aby přešli na obchodní model (prodám miliony telefonu s atraktivní cenovkou ala čínská konkurence), tak radši budou pořád dělat že něco znamenají, naceni si to stejně jak Samsung a budou doufat v zázrak. Ale jak známo, neprodají nic.
Udivuje mě, že firmy, které musejí zaměstnávat tolik chytrých hlav, zarputile jedou svoje a prodelavaji miliardy ročně. Však už to muselo někoho napadnout, kde je chyba.

Bono Vox
Anonym
Bono Vox

Makáme, bude líp ;)