Telefony Motorola ohrožuje závažná bezpečnostní chyba. Týká se to možná i vás!

motorola moto e40 2

Minoritní čínský výrobce čipů Unisoc se vlivem polovodičové krize, která znevýhodnila firmy s větším odběrem jako Qualcomm a MediaTek, dostává více do popředí. Některé smartphony s čipsetem Unisoc Tiger T700, který obsahují například v Česku prodávané Motoroly Moto G20, Moto E30 a také E40 z listopadu loňského roku, však mohou trpět závažnou bezpečnostní trhlinou. Její závažnost sám výrobce ohodnotil na 9,4 z 10, kdy 10 je stupeň maximálního ohrožení.whatsapp podvod telefonni cisloNepřehlédněte

Na tohle číslo rozhodně nevolejte. Podvodníci zkouší nový trik přes WhatsApp

Uživatelé mohou být vystaveni ohrožení při používání mobilního internetu LTE. Firmware modemu totiž neobsahuje dostatečné zabezpečení IMSI (číslo sloužící k dohledání detailů o uživateli v síti operátora), tudíž útočníci mohou tuto citlivou informaci zneužít a na telefonu vzdáleně spustit škodlivý kód, nebo přístup k mobilnímu internetu rovnou odepřít.

Unisoc byl na chybu upozorněn kyberbezpečnostními experty z Checkpoint Research a problém okamžitě vyřešil. Teď už se jen čeká na to, až Google opravu zakomponuje do příští aktualizace Androidu. Pokud používáte jeden ze jmenovaných smartphonů, buďte obezřetní a aktualizujte okamžitě, jakmile bude nový update k dispozici.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku