Na tohle číslo rozhodně nevolejte. Podvodníci zkouší nový trik přes WhatsApp

whatsapp podvod telefonni cislo

Na oblíbeném WhatsAppu se začal šířit nový podvod. Internetoví šmejdi své oběti osloví s tím, aby zavolaly na telefonní číslo začínající „**67*“ nebo „*405*“, i když ve skutečnosti nejde o telefonní číslo, nýbrž o servisní kód. Jakmile to provedou, jsou okamžitě odhlášeny a nad svým účtem ztratí kontrolu.

Před nebezpečím varuje Rahul Sasi, zakladatel kyberbezpečnostní společnosti CloudSEk, který upozorňuje, že odcizením profilu horor teprve začíná. Šmejdi pak začnou požadovat za navrácení přístupu k účtu finanční úhradu. V takovém případě je ale většinou pozdě, protože zasaženy již byly i vaše spřátelené kontakty. Navíc není radno věřit kyberzločincům v tom, že vám po zaplacení přístup do WhatsAppu vrátí – proč by to dělali?whatsapp konec podporyNepřehlédněte

WhatsApp přestane fungovat na těchto oblíbených telefonech. Týká se to i vás?

Pokud se vám kdokoliv ozve s tím, ať na uvedená čísla zavoláte, v žádném případě nereagujte, a to ani v případě, že se zdá, že jde o vašeho kamaráda, rodinného příslušníka nebo jinou blízkou osobu. Pravděpodobně jde o podvodníky, kteří se za dotyčného jen vydávají. Zároveň doporučujeme nastavit dvoufaktorové ověření, které si ve WhatsAppu lze aktivovat v Nastavení –> Účet –> Dvoufázové ověření.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku