V poslední době se většina výrobců předhání v tom, kdo uvede na trh tenčí telefon. Honba za milimetry ovšem nezajímá obyvatele Ghany, kteří si v poslední době oblíbili telefon prodávaný pod značkami Galace SQ S18 a X-Tigi S18.
Už podle obrázků je jasné, že máme co dočinění s pořádně masivním telefonem. Většinu konstrukce totiž vyplňuje akumulátor s kapacitou úctyhodných 10 000 mAh, který udrží telefon při životě spoustu dní. Zároveň jej lze také použít jako power banku pro nabíjení jiných zařízení (mp3 přehrávačů, jiných telefonů apod). V zemi jako je Ghana, kde často dochází k dlouhým výpadkům elektrického proudu, se není čemu divit, že si telefon kupují i lidé, kteří vlastní i třeba některou ze současných vlajkových lodí.
Celková výbava není nijak zvlášť bohatá, ale zahrnuje integrovaný FM tuner, integrovanou LED svítilnu a podporu až tří karet SIM. Operační systém není zmíněn, ale v telefonu jsou přeinstalovaní klienti na Facebook a na WhatsApp. Tím nejlepším je ovšem cena, která začíná na 25 amerických dolarech (cca 600 Kč bez DPH). Měli byste o podobný telefon zájem i u nás?
Kde se to da koupit ? za ty peníze skvelej pracovní telefon + powerbanka k tomu.
Tiez by som to asi kupil a nosil na viacdnove tury a vyjazdy do lesa a na chaty.
pri pokryti nasimi operatormi by ti sice telefon na baterke vydrzal a nedovolas as bohuzial nikomu a to nehoroim o tom nahodou sa pripojit na net to uz je v lese uplne nerealne … niekedy je to nerealne aj za cedulou koniec mesta a to je smutne..
To je fakt, casto ani v mestach nechytam 3G signal (orange) a uz pokryvaju 4G. Ale v lese nepotrebujem net, staci mi sa dovolat domov a zistit predpoved pocasia na dalsich par dni, alebo sa ozvat, ze zijem.
A víte proč už pokrývají 4G a ještě ani pořádně nefunguje 3G ? Protože 3G byla slepá větev. Rychlost je celkem cajk, ale propustnost signálu je velmi špatná – v budově je signál velmi špatný. Proto rychlý přechod na 4G, která tento problém nemá…
To je pěkná kravína, pokrytí v budovách je u 4g stejný pruser, jako dřív. Never promo kecum operátorů, mapy pokrytí ČTÚ mluví jasně, v budovách je to bída.
Kdepak není, je o poznani lepsi a bezproblemove, i BTS s LTE tedy 4G mají mnohonasobne vyssi vykon.V budovách jiz problém není, overeno každý den v praci, kde mame zeleza mraky vcetne sloupu, vyztuh stropu apod.4G nyní bez potizi na plny signal.
Kikina (neregistrovaný): To se mi nezdá, nižší frekvence má lepší prostupnost materiálem. Pokud se nepletu, 3G=2100MHz. LTE (4G je až LTE-A btw.) je od 800MHz (a možná bude i níže), tedy tvrdit, kde je na prd v budově 3G je automaticky i LTE/4G je nesmysl už jen z fyzikálního hlediska.
Abychom ale byli pintlich, ano 4G je v budovách na nic, neb ho zatím máme skutečně pomálu, spíše je LTE.
Kdyby měl i IP tak by byl skvělý tel s nejlepší výdrží.
Možná že to má i integrovanýho kalacha :-)