Domů » Články » TCMP player v nové verzi: čekali jsme více…

TCMP player v nové verzi: čekali jsme více…

TCMP 0.70Na oficiálních stránkách přehrávače TCMP player (dříve Beta Player) se objevila nová verze programu 0.70. Tento přehrávač si během své existence získal početnou komunitu uživatelů a dovolím si tvrdit, že se stal jedním z nejpoužívanějších multimediálních přehrávačů vůbec (pro PPC a Smartphone). Na novou verzi se čekalo celkem dlouho a bohužel teď, když je konečně na světě přišlo několik zklamání.

V první řadě byla z programu vyjmuta podpora formátu AAC, což považuji zcela za krok vedle, protože právě tento formát se v poslední době celkem dost rozšířil. Další zcela nepochopitelnou změnou je to, že přehrávač již není zcela freeware, nebojte se, že by jste za něj museli platit, ovšem nyní se šíří pod tzv. visitware. Co to znamená ? Nikdo by neměl poskytovat přímý link na download programu, ale měl by odkazovat na stránky programu, ze kterých jej lze stáhnout. Ty by však měly obsahovat velké množství reklamy. Tento krok mi také přijde zcela nesmyslný a bohužel si myslím, že tím docela opadne oblíbenost tohoto přehrávače mezi uživateli :-( Je také škoda, že z webu programu zmizely dříve volně dostupné zdrojové kódy programu.

Samozřejmě bylo opraveno několik chyb (např. zhášení displeje u WM5), což samozřejmě vítám, ale spíše než vylepšení jsme se příchodem nové verze dočkali zklamání. Uvidíme, co autoři připraví do nové verze a zda se poučí z těchto chyb.

TCMP player 0.70 si můžete stáhnout z oficiálních stránek, avšak raději doporučuji zůstat u starší verze TCMP 0.66 popř. uživatelé WM5.0 mohou použít BetaPlayer 0.50, ve kterém se displej nezháší.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. Mě osobně tento přístup nevadí, kdyby takto chtěli řešit věci všichni výrobci softu a mohl jsem si po shlédnutí reklamy stáhnout třeba nový Windovs Vista, tak bych to v pohodě přežil
    Druhá věc je kvalita, no uvidíme

  2. Tak jestli se da ten kodek doinstalovat, tak bych to tak cerne nevidel. Zmena licence je horsi – teda obzvlaste to, ze se nedaji stahnout zdrojaky :( (ne ze bych to vyuzil, ale mam z toho neprijemny pocit). A zvyseni stability se asi bude hodit Mimochodem – mne se teda pri prehravani videa v TCMP displej pod WM5 nezhasina

  3. Me u tehle nove verze take ne, ale u starsiho TCMP 0.66 se mi displej pod wm5 zhasinal… ale asi u tehle verze 0.7 zustanu, o tom dohrani AAC pluginu jsem nevedel, takze je dobre ze se to da alespon takhle vyresit a zase me potesila podpora JPG a jinych obr. formatu

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).