TOPlist

TCMP player v nové verzi: čekali jsme více…

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

TCMP 0.70Na oficiálních stránkách přehrávače TCMP player (dříve Beta Player) se objevila nová verze programu 0.70. Tento přehrávač si během své existence získal početnou komunitu uživatelů a dovolím si tvrdit, že se stal jedním z nejpoužívanějších multimediálních přehrávačů vůbec (pro PPC a Smartphone). Na novou verzi se čekalo celkem dlouho a bohužel teď, když je konečně na světě přišlo několik zklamání.

V první řadě byla z programu vyjmuta podpora formátu AAC, což považuji zcela za krok vedle, protože právě tento formát se v poslední době celkem dost rozšířil. Další zcela nepochopitelnou změnou je to, že přehrávač již není zcela freeware, nebojte se, že by jste za něj museli platit, ovšem nyní se šíří pod tzv. visitware. Co to znamená ? Nikdo by neměl poskytovat přímý link na download programu, ale měl by odkazovat na stránky programu, ze kterých jej lze stáhnout. Ty by však měly obsahovat velké množství reklamy. Tento krok mi také přijde zcela nesmyslný a bohužel si myslím, že tím docela opadne oblíbenost tohoto přehrávače mezi uživateli :-( Je také škoda, že z webu programu zmizely dříve volně dostupné zdrojové kódy programu.

Samozřejmě bylo opraveno několik chyb (např. zhášení displeje u WM5), což samozřejmě vítám, ale spíše než vylepšení jsme se příchodem nové verze dočkali zklamání. Uvidíme, co autoři připraví do nové verze a zda se poučí z těchto chyb.

TCMP player 0.70 si můžete stáhnout z oficiálních stránek, avšak raději doporučuji zůstat u starší verze TCMP 0.66 popř. uživatelé WM5.0 mohou použít BetaPlayer 0.50, ve kterém se displej nezháší.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku