Sledujte nás na YouTube

TCL si pochvaluje prodeje KEYone, v říjnu představí první voděodolné BlackBerry

Před nedávnem se na YouTube kanále společnosti BlackBerry objevila upoutávka na veletrh IFA, která naznačuje, že se v Berlíně nedočkáme žádného nového zařízení, ale bude nám opět servírován model KEYone, který má již za sebou několik premiér.

Výrobce tohoto telefonu, společnost TCL, je podle svého generálního manažera François Mahieu s odbytem tohoto zařízení maximálně spokojena. KEYone údajně z trhu mizí tak rychle, jak jej stíhá vyrábět; dokonce se z důvodů omezených kapacit prodává zatím pouze na 35 trzích z předpokládaných padesáti. Zájemci o KEYone se rekrutují zejména z řad firemních zákazníků, případně z řad běžných uživatelů používajících nové BlackBerry při práci.

Manažer TCL dále prozradil, že na říjen chystá uvedení nového smarphonu BlackBerry, který bude klasickým smartphonem s dotykovým displejem bez fyzické klávesnice a zvýšenou odolností vůči vniknutí vody a prachových částic s certifikací IP67. Telefon má být také vybaven silným akumulátorem, který jej udrží při životě po dobu 2 dní na jedno nabití. Patrně se bude jednat o zařízení s kódovým označením BBD100-1, které se nyní objevilo v Bluetooth SIG certifikaci a odhalilo některé ze svých parametrů.

Chystanou novinku má pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 626 se 4 GB RAM za zády, displej bude mít klasické Full HD rozlišení. Bude se tak jednat o klasický smartphone střední třídy, zřejmě pokračovatel modelu DTEK50.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *