Domů » Bleskovky » TCL si pochvaluje prodeje KEYone, v říjnu představí první voděodolné BlackBerry

TCL si pochvaluje prodeje KEYone, v říjnu představí první voděodolné BlackBerry

Před nedávnem se na YouTube kanále společnosti BlackBerry objevila upoutávka na veletrh IFA, která naznačuje, že se v Berlíně nedočkáme žádného nového zařízení, ale bude nám opět servírován model KEYone, který má již za sebou několik premiér.

BlackBerry se chystá do Berlína: jaké novinky na veletrh IFA přiveze?

Výrobce tohoto telefonu, společnost TCL, je podle svého generálního manažera François Mahieu s odbytem tohoto zařízení maximálně spokojena. KEYone údajně z trhu mizí tak rychle, jak jej stíhá vyrábět; dokonce se z důvodů omezených kapacit prodává zatím pouze na 35 trzích z předpokládaných padesáti. Zájemci o KEYone se rekrutují zejména z řad firemních zákazníků, případně z řad běžných uživatelů používajících nové BlackBerry při práci.

Manažer TCL dále prozradil, že na říjen chystá uvedení nového smarphonu BlackBerry, který bude klasickým smartphonem s dotykovým displejem bez fyzické klávesnice a zvýšenou odolností vůči vniknutí vody a prachových částic s certifikací IP67. Telefon má být také vybaven silným akumulátorem, který jej udrží při životě po dobu 2 dní na jedno nabití. Patrně se bude jednat o zařízení s kódovým označením BBD100-1, které se nyní objevilo v Bluetooth SIG certifikaci a odhalilo některé ze svých parametrů.

Chystanou novinku má pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 626 se 4 GB RAM za zády, displej bude mít klasické Full HD rozlišení. Bude se tak jednat o klasický smartphone střední třídy, zřejmě pokračovatel modelu DTEK50.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments