Domů » Bleskovky » TCL 20L má displej čitelný i se slunečními brýlemi. Česká cena potěší

TCL 20L má displej čitelný i se slunečními brýlemi. Česká cena potěší

Čínská firma TCL je v našich končinách známá především výrobou televizorů, nicméně výrazněji se snaží prosadit také na poli chytrých telefonů. Na náš trh se nyní dostává smartphone TCL 20L, který zamířil do vod střední třídy. Zaujmout se snaží nejen cenou a výbavou, ale také displejem, který je bez větších potíží čitelný i se slunečními brýlemi.

TCL 20L
TCL 20L

TCL 20L nabízí 6,67″ IPS displej s výřezem a rozlišením Full HD+, který využívá technologii kruhové polarizace s certifikací od organizace TÜV Rheinland. Díky tomu uvidíte obraz vždy v přirozených barvách i s nasazenými slunečními brýlemi. Procesorem je osmijádrový Qualcomm Snapdragon 662, který doplňuje grafika Adreno 610, 4 GB RAM a 128 GB vnitřního úložiště s možností rozšíření o microSD karty až do velikosti 1 TB.

TCL 20 L 6
TCL 20L

Telefonu TCL 20L nechybí Bluetooth 5.0 s podporou aptX, NFC, USB-C, čtečka otisků prstů či baterie s kapacitou 5000 mAh, bohužel pouze s 18W rychlým nabíjením. Fotoaparáty má TCL 20L rovnou čtyři – hlavní snímač má rozlišení 48 Mpx a světelnost f/2.0, širokoúhlý dostal rozlišení 8 Mpx se světelností f/2.2 a nechybí ani tradiční dvojice makro/bokeh, které mají shodně po 2 Mpx a světelnost f/2.4.

TCL 20L - pohlcující displej a baterie s dlouhou výdrží

Operačním systémem je pochopitelně Android 11 s nadstavbou TCL UI. Na českém trhu je telefon již v prodeji za cenu 5 990 korun v černé a modré barvě.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

  1. „využívá technologii kruhové polarizace… Díky tomu uvidíte obraz vždy v přirozených barvách i s nasazenými slunečními brýlemi.“ :D ok…

  2. co to je ta kruhová polarizace s ohledem na displej. Nějak nevím, co to znamená, co si pod tím termínem mám představit?

    • Ok, nemám před sebou žádnej product sheet, ale domnívám se, že jde prostě o kruhovou polarizaci na IPSku, takže jde o klasický kruhový polarizační filtr. Používá to docela dost telefonů. Doporučuju k tomu kdyžtak dohledat nějaký videa na youtube nebo tak, na co je dobrá kruhová polarizace a jak funguje jestli nevíš. V článku je několik nesmyslů samozřejmě díky špatnému přepisu :D Za prvé tohle samozřejmě má vliv pouze na brýle s polarizačním filtrem :D Ty totiž jinak třeba klasické TN displeje na notebooku „vypínají“, protože polarizační filtr nepropustí v patřičném směru světelné vlny které z displeje lineárně polarizované vycházejí. Protože směr vln je u kruhové polarizace různý, tak lineární polarizační filtr toto nedokáže vyblokovat :-) Rozhodně se to nijak netýká jiných brýlí, které jsou ztmavující nebo barevné, ty „přirozené barvy“ samozřejmě změní :D

  3. Něco ve velikosti 6″ by nebylo……?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).