TOPlist

Tatung připravuje vlastní UMPC s Windows Mobile?

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Termín UMPC byl dříve používán pro označení zařízení, která v sobě kombinovala dva operační systémy (nejčastěji Windows XP a Windows Mobile), nově se ale tento pojem stává synonymem pro high-endová PocketPC. Za opravdové UMPC můžete považovat přístroj DualCor, o kterém jsme informovali například zde. První vlaštovkou by v tomto směru měla být HTC Athena, ani ostatní výrobci se ale nechtějí nechat zahanbit, a proto připravují vlastní řešení. Společnost Tatung představila na veletrhu Computex své vlastní UMPC.

Je zajímavé, že ač se jedná o PocketPC, na fotografiích si můžeme jasně všimnout obrazovky ze Smartphone verze Windows Mobile 5.0. Bohužel nejsou v současné době známy žádné další informace a spokojit se tak musíme pouze z několika zveřejněnými fotografiemi. Už v lednu by se ale toto zařízení mělo objevit na konferenci CES v Las Vegas, odkud by mohly přijít nové informace.

1 -

Zdroj: the::unwired

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku