Tatung připravuje vlastní UMPC s Windows Mobile?

-Termín UMPC byl dříve používán pro označení zařízení, která v sobě kombinovala dva operační systémy (nejčastěji Windows XP a Windows Mobile), nově se ale tento pojem stává synonymem pro high-endová PocketPC. Za opravdové UMPC můžete považovat přístroj DualCor, o kterém jsme informovali například zde. První vlaštovkou by v tomto směru měla být HTC Athena, ani ostatní výrobci se ale nechtějí nechat zahanbit, a proto připravují vlastní řešení. Společnost Tatung představila na veletrhu Computex své vlastní UMPC.

Je zajímavé, že ač se jedná o PocketPC, na fotografiích si můžeme jasně všimnout obrazovky ze Smartphone verze Windows Mobile 5.0. Bohužel nejsou v současné době známy žádné další informace a spokojit se tak musíme pouze z několika zveřejněnými fotografiemi. Už v lednu by se ale toto zařízení mělo objevit na konferenci CES v Las Vegas, odkud by mohly přijít nové informace.

1 -

Zdroj: the::unwired

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

4 komentáře

 1. beecher (neregistrovaný)

  Jiri, zapominas, ze UMPC je Ultra Mobile PC, na kterem bezi Windows XP Table PC Edition. A Windows Mobile nejsou distribuovany vyrobcum v x86 podobe, pouze v ARM. Takze v PPC DualCore nikdy neuvidis…
  Ten obrazek je sice zajimavy, ale docela paskvil…

 2. beecher (neregistrovaný)

  Tim jsem chtel rict, ze na UMPC nikdy nebezeli WM, krome toho paskvilu DualCor, ktery prostre pohrbili totalni kastraci…

 3. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Mě osobně se DualCor velice líbí Ale jsem zvědavý, co se vyklube z tohoto zařízení…

 4. beecher (neregistrovaný)

  Co je na DualCor zajimave? Absolutne nic… Vzdyt to nema BT ani WiFi…
  Navic, stale nikdo nedokazal odpovedet na mou otazkou, je-li schopen se syncovat navzajem…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *