Domů » Bleskovky » Taste svůj stříbrný meč. Hra The Witcher: Monster Slayer míří na mobilní zařízení

Taste svůj stříbrný meč. Hra The Witcher: Monster Slayer míří na mobilní zařízení

Fenomén kolem hry Pokémon GO byl před pár lety doslova všudypřítomný, a kdo v té době nepracoval na hře využívající rozšířenou realitu, jako by nebyl. Slibně rozjetý koncept, který pomáhal prosadit titul Ingress, však dostal tvrdou ránu s příchodem pandemie. S jejím slábnutím se nicméně na scéně objevil nový titul pro rozšířenou realitu.

witcher
Hra The Witcher: Monster Slayer zamířila na Android a iOS

Tentokrát se do boje o pozornost hráčů pouští hra The Witcher: Monster Slayer, jež sází na populární svět z pera polského autora Andrzeje Sapkowského. Asi není žádným překvapením, že hlavní náplní hry je zabíjet monstra, vylepšovat svou výbavu a postavu a zároveň plnit úkoly šlechticů i prostého lidu.

Pokud je vám celý koncept Pokémon GO sympatický, ale čekali jste na trochu dospělejší tematiku, bude pro vás The Witcher: Monster Slayer to pravé ořechové. Hra nedávno opustila předběžný přístup a je k dispozici zdarma na operační systém Android a iOS.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

7 komentářů

  1. Když si vzpomenu, jak před 10 lety jsem si říkal, jak jednou budou vycházet plnohodnotné hry i na mobily, že to bude mít takový výkon… Což o to, výkonem jsem se skoro trefil, ale místo nějakých kloudných her jsme se dočkali 100x dokola omílaného konceptu jedné paytowin srajdy. Hlavně vyrejžovat. Tenhle styl her je naprosto nechutný.

    • Třeba nechápu, že když už má vývojář tu hru hotovou na Nintendo Switch, tedy ARM platformu a není to zrovna exkluzivita (třeba Witcher 3), proč to nezkusí plácnout i do Apple storu (kde je na 99% jisté, že to nikdo nebude krást), jestli by se to neuchytilo. Ano, sice by to stálo pár desítek dolarů, ale rozhodně bych radši dal 50 dolarů za Witchera na mobil, než si platit tuhle pay to win srajdu

    • Říkat sis to mohl, já jsem taky vždycky byl fanda promakaných her, ale před těma 10 lety, možná i dříve, jsem četl názor nějakého pána ohledně mobilního hraní, že prý budoucnost mobilního hraní je v jednoduchých hříčkách s primitivním ovládáním. No, a měl pravdu. Hraní na mobilu není jako na PC, u kterýho strávíš několik hodin v kuse. Hraní na mobilu slouží k ukrácení dlouhé chvíle, na zastávce, ve vlaku, v čekárně. A v takových chvílích většina lidí nemá náladu rozjíždět nějaký promakaný RPG.

    • Ano, proto má tak velký úspěch Nintendo Switch, protože nikdo nechce hrát promakané hry na cestách… Je tam dock, ale vídám kolem sebe dost lidí, co chodí se Switchem v ruce třeba po zastavkách. A candy crush tam fakt nehrají.

    • Petrohrad: A nebyl to nějaký vývojář přes ty pay-to-win ho**a, kterých jsou plný jak App Store, tak Google Play? Já bych si velmi rád zahrál na Androidu hru na úrovni Switche, ale žádná taková neexistuje. A o grafickém zpracování ani nemluvím.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).