Takto vypadá Nothing Phone (1). Výrobce odhalil design měsíc před premiérou

Nothing Phone 1

Společnost Nothing v minulém týdnu prozradila, že 12. července odhalí svůj první smartphone. Nothing Phone (1) na sebe poutá velkou mediální pozornost, neboť podle všemožných zvěstí má přinést do mobilního světa svěží vítr, na který se nechali nalákat i obvykle konzervativní mobilní operátoři. Ty zaujal zejména neobvyklý poloprůhledný design, který byl v minulých dnech poodhalován na sociálních sítích. A před malou chvílí jsme se dočkali ukázky celých zad.

Nothing 1
Takto bude vypadat Nothing Phone (1) zezadu

Nothing Phone (1) bude zezadu vypadat skutečně neobvykle, avšak pokud jste se těšili na obnaženou základní desku, čipy nebo akumulátor, budete zklamaní. Světlá záda odhalují pouze kryty těchto komponent, z nichž nejvíce přitahuje zrak kruhový prostor uprostřed ukrývající cívku pro bezdrátové nabíjení.

Bezdrátové nabíjení bývá výsadou vlajkových smartphonů, to však pravděpodobně Nothing Phone (1) nebude – naznačují to pouze dvě čočky fotoaparátů v levém horním rohu zad. Pravděpodobně budou sloužit k pořizování klasických a širokoúhlých snímků – teleobjektiv budeme muset oželet.

Nothing Phone
První úniky byly poměrně přesné

Zajímavým designovým prvkem budou světelné proužky znázorňující již dříve odhalené logo – doufejme, že budou kreativně využity například k notifikacím.

nothing

O Nothing Phone (1) dále víme, že dostane procesor od Qualcommu, rámeček z recyklovaného hliníku a symetrickou přední stranu bez bradičky pod displejem.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku