Domů » Bleskovky » Takto má vypadat rolovací smartphone od LG. Známe i jeho předběžnou výbavu

Takto má vypadat rolovací smartphone od LG. Známe i jeho předběžnou výbavu

Oppo před dvěma týdny odhalilo konceptuální smartphone s rolovacím displejem nazvaný Oppo X 2021. I přes optimistické uvedení příštího roku v názvu zatím čínská firma nemá v plánu jít s tímto konceptem na trh, podobného zařízení se nicméně máme dočkat na začátku příštího roku od LG. Korejský výrobce jej vyvíjí pod hlavičkou projektu Explorer podobně jako nedávno uvedený dvoudisplejový model Wing.

6,76“ displej, který se roztáhne do úhlopříčky 7,4“

Na internetu se v tomto týdnu několik obrázků a animací, které mají odhalovat, jak bude rolovací telefon od LG vypadat. Zatím se jedná pouze o obrázky z emulátoru, podle nichž by měl být rolovací mechanismus umístěný na pravé straně telefonu.

Je patrné, že toto řešení způsobí vyšší tloušťku telefonu, neboť bude nutné do těla dostat nejen srolovaný displej, ale i výsuvnou konstrukci a ostatní běžné komponenty jako je například baterie. I tak by ale mohl být telefon tenčí než skládací konkurence.

Emulátor také prozradil parametry displeje:

  • v „rozbaleném“ stavu by měl mít úhlopříčku 7,4“ a rozlišení 2 428 × 1 600 pixelů (poměr stran 3:2)
  • v „telefonním“ režimu by pak mělo být na šířku viditelných pouze 1 080 pixelů (poměr stran 20:9), což znamená úhlopříčku okolo 6,76“
  • existovat bude ještě filmový „mezirežim“ s poměrem stran 16:9

Telefon sám má být údajně vlajkovou lodí, kterou bude pohánět nově představený čipset Qualcomm Snapdragon 888 s 16 GB RAM. Energii bude dodávat akumulátor s kapacitou 4 200 mAh. K odhalení rolovatelného smartphonu LG by mělo dojít někdy v první polovině příštího roku.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

Diskuze k článku

  1. „ve srolovaném stavu by měl mít úhlopříčku 7,4“ “

    snad v roztaženém, ne?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).