Domů » Bleskovky » Takto by měl vypadat Pocophone F2: více prostoru pro displej

Takto by měl vypadat Pocophone F2: více prostoru pro displej

Xiaomi nás loni překvapilo novou značkou smartphonů Pocophone, která bude určena pro telefony s maximálním výkonem, ale příznivou cenou. Do této škatulky beze zbytku spadá první a zatím jediný smartphone značky nazvaný F1, brzy bychom se však měli dočkat jeho pokračovatele. Designér Benjamin Geskin vytvořil render, jak by mohl Pocophone F2 vypadat.

Kapkovitý výřez a přesun fotoaparátu

Jedná se pouze o koncept, z něhož není jasné, zda Geskin stavěl na nějakých schématech pro výrobce krytů, či se jedná čistě o výplod z jeho hlavy. Oproti současnému Pocophone F1 je na čelní straně použitý pouze tenčí kapkovitý výřez a tenčí je i brada pod displejem; zobrazovač tak díky tomu získává větší plochu. Mění se i zadní strana, na které dochází k přesunu duálního fotoaparátu do levého horního roku; čtečka otisků zůstává na středu zad.

Hardwarové parametry Pocophone F1
Systém: Android 8.1
Rozměry: 155,5 x 75,3 x 8,8 mm, Hmotnost: 180 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 845, octa-core 4x 2,8 GHz Kryo 385 Gold, 4x 1,8 GHz Kryo 385 Silver
RAM: 6/8 GB, Interní paměť: 64/128/256 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 6,18", Full HD+, 1080 × 2246 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 20 MPx, f/2.0
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4000 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Recenze Xiaomi Pocophone F1: extrémní výkon za hubičku

Pocophone F2 se nedávno objevil v benchmarku GeekBench s prakticky stejnými parametry, jaký má jeho předchůdce, nakonec se však ukázalo, že se jedná o podvod. V současnosti tak o existenci Pocophone F2 neexistují žádné konkrétní informace, nicméně pokud dorazí, dá se počítat s novějším čipsetem Snapdragon 855.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).