Domů » Bleskovky » Takto bude vypadat Xperia 1 III: zvenku stejná, uvnitř výrazně vylepšená

Takto bude vypadat Xperia 1 III: zvenku stejná, uvnitř výrazně vylepšená

Už zítra ráno dojde k představení nového vlajkového smartphonu značky Sony, který s největší pravděpodobnostní ponese označení Xperia 1 III. Na internet se s předstihem dostaly první obrázky, které naznačují pouze minimální změny v designu, ovšem výbavu by měl mít chystaný telefonu skutečně znamenitou.

Sony Xperia 1 III: konečně pořádné optické přiblížení?

Na první pohled se mezigeneračně prakticky nic nezmění, dokonce bychom si tipnuli, že na Xperii 1 III bude možné nasadit kryty určené pro minulou generaci. Telefon má dostat stejně velký 6,5“ displej s poměrem stran 21:9, tvar zařízení a rozmístění prvků jsou na první pohled totožné. Ani letos se Sony neodváží dělat do displeje zářezy nebo otvory pro selfie kamerku, takže zobrazovací plocha nebude nijak narušena. Jen bude nutné překousnout širší rámečky nad a pod displejem.

Xperia 1 III 4

Novou Xperii 1 od té minulé poznáte pohledem na zadní stranu. „Semaforový“ fotomodul zůstane, avšak dojde k přepracování kamer v něm. Vůbec poprvé se u Sony dočkáme periskopické zoomovací kamery, která by měla přinést větší úroveň přiblížení, byť jeho hodnotu zatím neznáme. Sony bude tento snímač označovat jako Cyber Shot, tedy stejně jako své digitální fotoaparáty. Mimochodem právě fotoaparátová divize Sony se má podílet i na vývoji fotoaparátů v mobilech, což by mohlo znamenat zajímavé výsledky. Teleobjektiv má mít rozlišení 12 megapixelů, stejně jako širokoúhlý snímač. Hlavní kamera se pak má pyšnit rozlišením 64 Mpx.

A jakou další výbavu Sony Xperia 1 III nabídne? Spekuluje se o dech beroucím 6,5“ displeji se 4K rozlišením, podporou 10bit HDR, obnovovací frekvencí 120 Hz a maximálním jasem 1300 nitů. Dále bychom měli dostat výkonný čipset Qualcomm Snapdragon 888, až 16 GB RAM a 512GB úložiště, podporu 5G a 5000mAh akumulátor s podporou rychlého 65W nabíjení.

Prémiová výbava za prémiovou cenu

Prémiová výbava bude bezesporu vyvážena vysokou cenou, hovoří se o 8 999 CNY, což by vycházelo na 30 tisíc korun bez DPH. Kromě nového vlajkového modelu by měla společnost Sony představit i levnější Xperii 10 III a spekuluje se i o příchodu Xperie 5 III, byť tato řada bývá obvykle představována až na podzim. Pokud nechcete o představení přijít, můžete si jej zítra naladit na YouTube kanále Sony. Akce začíná v 9:30 našeho času.

Xperia Announcement April 2021

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. nevím, nevím...

  Nádhera:) Nechť je Sony nadále samo sebou.

  • marastudna 50

   SUPER,bude to parádní stroj!!!

  • No, Sony je v současné době až tak samo sebou, že exceluje pouze v Playstation a foťácích, ve všem ostatním je pouze šedivý průměr a co se týče mobilů, tak se mi zdá že začínají zavádět funkce které jsou už několik let na trhu /např. periskop/, ceny ovšem pálí vysoko. Kdysi má oblíbená značka, ale teď už od nich nekupuji nic, ve všech kategoriích /kromě výše zmíněných segmentů/ jsou jiné značky výrazně lepší. Škoda.

  • Co je na tom šedým průměru nádhernýho? Jediné co se dá jakž takž kvitovat je absence průstřelu displaye jinak absolutně vůbec nic. Ano kdysi má oblíbená značka mobilů teď už bych si je nekoupil ani smykem.

 2. Ůžasné

 3. Co znamena iii ?

  • III je římské 3.

  • Ja viem, len mi to pripomenulo jeden vtip, ze ako pocitalo dieta z rismkej rise pri schovavanej: i, ii, iii, ive, ve, vei, veii, …

 4. To mne zajímá, jestli Sony konečně vylepší tu příšernou 8MP selfie kameru. :)

 5. Myslím, že to bude solidní telefon, ale jako vždy ho pohřbí cenou 😐

 6. nevím, nevím...

  Pokud by se s příchodem nové generace vlajkového modelu podařil skoordinovat příchod nové generace sluchátek WF-1000XM4 v nějakou akci, minimálně předobjednávky by to navýšilo, pokud by je rozeslalo do patřičně relevantních a známých médií na test v němž by uspěly. Ten cenový nástřel by šel takto „zlegitimizovat“…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).