Cena:

Takto bude vypadat Realme 9 Pro. Známe hardwarovou výbavu

900 450 Realme GT Neo 2

Značka Realme v minulém týdnu uvedla na indický trh smartphone Realme 9i, přestože základní Realme 9 ještě představen nebyl. Termín jeho odhalení zatím není známý, avšak zřejmě už dlouho čekat nebudeme; na internet se dostaly první obrázky i soupis parametrů vrcholového modelu Realme 9 Pro.

Realme 9 Pro: 120 Hz ve střední třídě

Smartphony Realme původně vznikly jako odpověď společnosti Oppo na konkurenční modely Redmi od Xiaomi. Přestože značka Realme poslední dobou fušuje do řemesla i vybavenějším modelům, nejprodávanější jsou právě její základní modely, které s každým rokem navyšují výbavu a přinášejí do nižší střední třídy prvky z mnohem dražších modelů. Realme 9 Pro nemá být výjimkou.

Pokud se zveřejněné specifikace potvrdí, můžeme se těšit na telefon s 6,59“ OLED displejem s Full HD rozlišením a vysokou obnovovací frekvencí 120 Hz. Displej má v levém horním rohu narušovat otvor pro 16Mpx selfie kamerku, sestavu fotoaparátů na zádech má tvořit trojice snímačů s rozlišením 64, 8 a 2 Mpx. Co se týče rozlišení, jedná se o ústupek, neboť loňské Realme 8 Pro stavělo fotoaparát na hlavním 108Mpx snímači. Ale jak víme, rozlišení není všechno.

Realme 9 Pro má pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 695 s podporou sítí 5G. Telefon má dostat do vínku 8 GB RAM a 128GB úložiště, je však možné, že paměťových variant bude více. Akumulátor v těle nabídne kapacitu 5000 mAh a má se nabíjet výkonem až 33 Wattů.

Realme 9 Pro 5

Realme 9 Pro by měl jít do prodeje minimálně ve třech barevných variantách – zelené, modré a černé.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.