Domů » Bleskovky » Takto bude vypadat Malování ve Windows 11. Těšte se na nové prostředí a tmavý režim

Takto bude vypadat Malování ve Windows 11. Těšte se na nové prostředí a tmavý režim

Microsoft usilovně pracuje na dokončení systému Windows 11, aby jej mohl ještě v letošním vypustit do éteru. Zatímco systém jako takový už je po designové stránce prakticky hotov, vybrané systémové aplikace se dočkaly „přemalování“ teprve v posledním sestavení, a to jen hrstka. Nyní v Redmondu pracují na obměně jedné z největších stálic – Malování.

Malování dostane nové prostředí a tmavý režim

Podoba aplikace Malování se od dob Windows 7 prakticky nezměnila, tedy více než 12 let. Microsoft se ve Windows 10 pokusil tuto stálici „nahradit“ modernější aplikací Malování 3D, ovšem konzervativní uživatelé nadále používali původní Malování. Než aby šel Microsoft proti proudu, rozhodl se ve Windows 11 sáhnout k úpravám právě této aplikace. Jaké novinky do ní chystá?

Malovani 1První náhled zveřejnil v tomto týdnu produktový ředitel Microsoftu Panos Panay. Konzervativní uživatel může zajásat, že prakticky všechno zůstává na svém místě, ovšem pozorný uživatel Windows si všimne několika novinek.

Malovani 2

Malování dostane modernější ikony, zaoblené rohy, podporu světlých a tmavých motivů a také upravené rozhraní. Jiná bude například volba štětců nebo typů písma a ze záhlaví zmizí veškeré ovládací prvky, nově je najdete v místě bývalého pásu karet. Ten se rovněž smrskne na úplné minimum. Malování pravděpodobně zůstane součástí systému Windows, ovšem jeho aktualizace budou probíhat skrze Microsoft Store; případné změny tak nebudou závislé na aktualizaci samotného systému.

Dá se předpokládat, že nové Malování dostanou k testování Insideři už v příštích dnech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. marastudna 50

    To co tady Microsoft vychvaluje v malování,to už je dávno a ještě mnohem lépe provedené v Linuxu-Linux Mint Cinnamon 20.2 UMA-jen poznámka.

  2. Jako vážně?! Nic zajímavějšího o Windows 11 není k dispozici?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).