Takto bude fotit Nothing Phone (1). Máme i další informace o výbavě

nothing phone 1

Pravděpodobně nejskloňovanějším smartphonem se v posledních týdnech stal Nothing Phone (1). Není se čemu divit – po delší době do mobilního světa vstupuje zbrusu nová značka, která má zjevný potenciál oslovit veřejnost. V případě tohoto zařízení nebudou hlavní zbraní papírové specifikace, ale neotřelý design se svítícími zády, vlastní software a pravděpodobně i příznivá cena.

Ani novopečený výrobce telefonů nedokázal svoje dítko udržet pod pokličkou tajemství – vzhled a část výbavy odhalila sama firma, zbytek unikl neoficiální cestou. Například @evleaks se dostal k sérii detailních tiskových snímků obou barevných variant ze všech stran.

120Hz displej s integrovanou čtečkou otisků prstů

Další nové informace se týkají displeje. Dosud například nebylo jasné, jak to bude s biometrickou autentizací. Díky videu na oficiálním TikTok kanálu Nothing víme, že telefon bude vybaven poddisplejovou čtečkou otisků prstů.

Ze stejného zdroje máme rovněž potvrzeno, že displej bude operovat se dvěma obnovovacími frekvencemi: 60 a 120 Hz. Na adaptivní změnu frekvence bohužel musíme zapomenout – uživatel si musí vybrat buď plynulejší zobrazení, nebo větší výdrž na jedno nabití.

Jak bude Nothing Phone (1) fotit?

Nothing Phone (1) bude mít na zádech pouze dva fotoaparáty, což ve srovnání se současnými vlajkami není žádné terno. Šéf OnePlus Carl Pei tento fakt na Twitteru obhajuje tím, že dva dobré fotoaparáty jsou víc než jeden dobrý a tři levné. Jako důkaz má posloužit série snímků přiložených k jeho příspěvku, další pak najdete pod tímto odkazem, popřípadě v plném rozlišení v tomto archivu.

Od Nothing víme, že hlavní fotoaparát bude postaven na 50Mpx snímači Sony IMX766 a optice o světelnosti f/1.88, chybět nebude optická a elektronická stabilizace. Sekundární kamerka pak bude širokoúhlá a zvládne pojmout zorné pole v úhlu 114°.

A jak to bude s nabíjením?

Ani v nabíjení nebude Nothing Phone (1) soupeřit s nejlepšími. Podle certifikace TUV Sud bude podporovat nabíjecí výkon 33 wattů (11 V a 3 A), jeho nabíječka však má paradoxně podporovat výkon až 45 wattů. Zatím není jasné, zda se bude nabíječka nacházet přímo v balení, nebo bude k mání za příplatek.

Nothing Phone (1) bude oficiálně představen už zítra, podle předčasně zveřejněných cen na Amazonu by měla základní paměťová verze 8/128 GB stát 470 eur (asi 11 500 korun).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku