Domů » Bleskovky » Takhle vypadá Sony Xperia 1 III: tenké rámečky i periskopický objektiv

Takhle vypadá Sony Xperia 1 III: tenké rámečky i periskopický objektiv

Sony chystá nástupce loňské Xperie 1 II, kterého si nyní díky @OnLeaks můžeme podrobně prohlédnout na nových renderech. Japonský výrobce je tradičně konzervativní v otázce designu, zapracoval nicméně na okrajích okolo displeje, jež budou oproti předchůdci menší. OLED displej o úhlopříčce 6,5 palce s poměrem stran 21:9 tak bude zasazen v těle o rozměrech 161,6 x 67,3 x 8,4 mm. Do ultratenkého rámečku se navíc vměstnají i stereo reproduktory.

sony xperia 1 iii 3
Sony Xperia 1 III

Modul fotoaparátů na zadní straně zvýší tloušťku na 9,6 mm a oproti předchůdci dozná změn. Vespod se totiž bude nacházet periskopický objektiv, tedy podobný, jaký využívá třeba Galaxy S21 Ultra pro dosažení stonásobného přiblížení. Trojice skel z dílen ZEISSU pak bude mít speciální T* Coating vrstvu, která snižuje odlesky na povrchu a chybět opět nebude ani 3D ToF senzor pro přesnější ostření. Podrobnější parametry o fotoaparátech zůstávají prozatím utajeny.

sony xperia 1 iii 4
Sony Xperia 1 III

Tělo telefonu bude tvořeno hranatým kovovým rámem a záda poté sklem. Rendery také prozrazují, že Xperia 1 III bude disponovat 3,5mm jack konektorem, slotem na microSD karty a hardwarovou spouští fotoaparátu – ve všech případech prvky, které jsou v dnešní době již poměrně unikátní.

Na boku zaujme nebývalé velký počet tlačítek. To odemykací v sobě zároveň bude skrývat čtečku otisků, druhé pak bude podobně jako u Xperie Pro umožňovat přiřazení různých funkcí a zkratek. Termín oficiálního odhalení Xperie 1 III je v tuto chvíli neznámý, jako indicie ale může posloužit fakt, že loňský model byl oficiálně představen v druhé polovině února.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.